Peugeot 208 T16 Pikes Peak: szaleństwo na zawołanie

Legendarny Peugeot z serii Pikes Peak (na cześć karkołomnej wspinaczki na ten amerykański szczyt) powraca w nowej odsłonie – tym razem na bazie malucha klasy B, który narodził się na nowo w szatach rajdowej bestii.

Peugeot 208 T16 Pikes Peak
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 64 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

208 T16 Pikes Peak to nowe wcielenie legendy. W latach 80-tych w ramach Pikes Peak Hill Climb startował Peugeot 405, którego zdjęcia prezentujemy w galerii.

Samochód w obecnej wersji posiada 3,2-litrowy silnik V6 z podwójnym doładowaniem. Jego moc to absolutne szaleństwo - 887 KM. I to w aucie, które na wadze dobija zaledwie do 875 kg!. W tym wypadku więc jeden KM musi napędzić mniej niż kg masy!

Silnik połączony jest z 6-stopniową skrzynią sekwencyjną. W takim „setupie” przyspieszenie 0-100 km/h to nieco więcej niż mgnienie oka - zaledwie 1,8 sekundy. 200 km/h osiągane jest po 4,8 sekundy a 7 sekund potrzebne jest na przyspieszenie do 240 km/h.

Dzięki specjalnemu nadwoziu, ze stalową ramą, karbonowymi elementami i klatką bezpieczeństwa, samochód jest gotowy do startu w profesjonalnych zawodach. Felgi wykonane zostały ze stopów magnezu, tak jak w Formule 1.

Dane papierowe sprawiają, że jak najszybciej chcemy zobaczyć tego potwora w akcji!

amis

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA