REKLAMA

Peugeot 208 WRX - debiut w rallycrossie

Po niedawnych sukcesach w Rajdzie Dakar Team Peugeot Total przygotowuje się do startu w Samochodowych Mistrzostw Świata w Rallycrossie (WRX). Znamy już wygląd Peugeota 208 WRX.

Peugeot 208 WRX
Peugeot 208 WRX
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W pierwszym sezonie oficjalnego uczestnictwa w tej konkurencyjnej i widowiskowej dyscyplinie sportu motorowego, Peugeot Sport wystartuje z Peugeotem 208 WRX w wersji 2018. Samochód ten, wystawiany przez zespół Team Peugeot Hansen w kolejnych specyfikacjach od 2014 r., od samego początku demonstruje duży potencjał.

W 12 rundach, zaplanowanych w kalendarzu FIA na sezon 2018 Samochodowych Mistrzostw Świata w Rallycrossie, zespół Peugeot Total będzie reprezentować trzech kierowców oficjalnego składu. Będą to: legendarny Sébastien Loeb, dziewięciokrotny Rajdowy Mistrz Świata WRC, Timmy Hansen, doświadczony specjalista od rallycrossu oraz jego znacznie młodszy brat Kevin Hansen, robiący szybkie postępy w tej dyscyplinie.

REKLAMA

REKLAMA

Peugeot 208 WRX
Peugeot 208 WRX

Obaj Szwedzi zaliczają się do "młodego pokolenia Hansenów" - najbardziej utytułowanego sportowego rodu w historii rallycrossu - i obaj będą z pewnością nadal korzystać z ogromnego doświadczenia Loeba w sportach motorowych.

Do rywalizacji w sezonie 2018 została przygotowana nowa wersja Peugeota 208 WRX. Samochód będzie dalej rozwijany przez cały sezon. Zespół zamierza na bieżąco i regularnie wprowadzać kolejne modyfikacje, w oparciu o wnioski z kolejnych rund.

REKLAMA

Peugeot 208 WRX
Peugeot 208 WRX

Cel sformułowany jest jasno: od początku rozgrywek zaliczać jak najwięcej punktów, by w przyszłości włączyć się do walki o tytuły mistrzowskie w obu klasyfikacjach, kierowców i zespołów, dopisując do osiągnięć marki Peugeot kolejne sukcesy w sporcie samochodowym.

Sébastien Loeb i Timmy Hansen przez cały sezon będą dysponować samochodami Peugeot 208 WRX 2018, czyli w najnowszej specyfikacji, natomiast Kevin Hansen otrzyma początkowo model z sezonu 2017 wzbogacony o niektóre udoskonalenia.

REKLAMA

REKLAMA

Peugeot 208 WRX
Peugeot 208 WRX

Modyfikacje Peugeota 208 WRX, składające się na nową wersję, obejmują podwyższenie mocy (do 560 KM) i osiągów. Auto będzie nie tylko lżejsze i szybsze, lecz również łatwiejsze w prowadzeniu, dzięki poprawieniu reakcji podwozia na impulsy kierowcy i zwiększenie dostępnego momentu obrotowego.

Inżynierowie Peugeot Sport intensywnie pracowali nad wszechstronnym udoskonaleniem samochodu. Zakres modyfikacji objął silnik, układ przeniesienia napędu, w którym zmiany biegów będą następować jeszcze szybciej, ulepszone zawieszenie i amortyzatory, większe koła, obniżenie masy oraz korekty aerodynamiki poprzez zastosowanie nowego spojlera i całego tylnego pasa.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA