Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Peugeot 308 GTi nakryty przed debiutem!

Peugeot 308 GTi swoją premierę miał odbyć na Goodwood Festival of Speed. Stało się to jednak trochę wcześniej na francuskiej stacji paliw. 

fot. caradvice.com.au

Według tego, co twierdzili organizatorzy Goodwood Festival of Speed, podczas trwania imprezy Peugeot miał pokazać światu swojego najnowszego hot-hatcha – 308 GTi. Niestety, nawet jeśli Francuski hatchback odbędzie swoją światową premierę podczas festiwalu, to jego prapremiera już się odbyła… na stacji benzynowej.

Zawsze pozostaje cień wątpliwości, czy widoczny na zdjęciach model jest tym, który Peugeot planował zaprezentować podczas trwania Goodwood Festival of Speed. Wygląd auta podpowiada nam jednak, że jest on niczym innym, jak rzeczonym 308 GTi. Zmiany są jednak na tyle nieduże, że łatwo pomylić go z dostępnym już od jakiegoś czasu Peugeotem 308 GT. Duże, agresywne alufelgi, lekko przestylizowany grill, nakładki na progi, dwie końcówki wydechu wraz z dyfuzorem umacniają nas jednak w przekonaniu, iż zaparkowany kompakt jest bardziej „hot” niż jego znane nam do tej pory wersje.

Żadne dokładne dane dotyczące specyfikacji francuskiego hot-hatcha nie są jeszcze znane. Można snuć jedynie przypuszczenia bazując na tym, co o nadchodzącym 308 GTi powiedzieli przedstawiciele Peugeota. A powiedzieli niewiele. Wiemy jedynie, że jego moc będzie wynosiła około 250-270 KM, co czyni go mocnym zawodnikiem wśród innych hot-hatchy jak Volkswagen Golf GTI, czy też Ford Focus ST. 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij