Peugeot 308 SW – do produkcji

Peugeot 308 SW
Peugeot 308 SW
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 92 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podobnie, jak odchodzący 307 SW, nowe auto stoi okrakiem pomiędzy konwencjonalnymi autami typu kombi, a średniej wielkości minivanami

308 SW charakteryzuje się większym o 100 mm rozstawem osi w porównaniu z hatchbackiem 308.

Peugeot 308 SW kontynuuje i doskonali rozwiązania poprzedniego modelu, takie jak: przeszklony panoramiczny dach (większy o 27%; o powierzchni całkowitej 1,68 m2), udoskonalona modularność, czy praktyczna otwierana tylna szyba.

Na zewnątrz, w 308 SW udało się zharmonizować wyrazisty i dynamiczny przód, znany już z modelu 308 hatchback, z tylną częścią nadwozia o oryginalnym kształcie.

Wewnątrz, kształt deski rozdzielczej jest identyczny jak w modelu 308 hatchback.

Element wyróżniający model 308 SW to panoramiczny szklany dach, który rozpościera się nad pasażerami drugiego, a nawet trzeciego rzędu siedzeń. Zwiększa tym samym całą przeszkloną powierzchnię samochodu do 5,58 m2.

Inny ważny element, który wpływa na odczuwanie przyjemności podczas jazdy to akustyka, której doskonałe parametry zostały już docenione w wersji hatchback. Niski poziom hałasu wewnątrz samochodu, daje pasażerom możliwość swobodnej konwersacji, a przez to odgrywa istotną rolę w ogólnym komforcie pasażerów.

Model 308 SW proponuje różnorodną ofertę silników. W sumie, jest to asortyment złożony z 11 jednostek napędowych: pięciu silników benzynowych, od 70 do 128 kW (95 do 175 KM) i trzech silników diesla HDi, w tym dwóch fabrycznie wyposażonych w filtr cząsteczek (FAP).

Mogą one być montowane w pojeździe w połączeniu z pięciobiegową automatyczną lub ręczną skrzynią biegów, w tym z zupełnie nową sześciobiegową ręczną skrzynią biegów.

źródło: Peugeot

Zobacz także:
REKLAMA