[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Peugeot 308 po face liftingu - zdjęcia

Peugeot 308 przeszedł face lifting, który polega na odświeżeniu detali stylistycznych w nadwoziu i zmianach w kabinie. Co dokładnie zmieni się we francuskim kompakcie?

Odnowiony Peugeot 308 ma zostać oficjalnie pokazany światu jeszcze w czerwcu, a więc dosłownie lada dzień. Face lifting ma poprawić sprzedaż modelu, zwłaszcza w kontekście ruchów ze strony rywali. Renault ma nowe Megane, Skoda odświeżyła Octavię, a Volkswagen Golfa.

Z zewnątrz mamy do czynienia z klasycznym odświeżeniem wyglądu, który upodobnił się nieco do modelu 3008. Przeprojektowane zostały reflektory czy kratka grilla, a światła przeciwmgielne mają nowy kształt. Tył z kolei to głównie różnica w kloszach lamp.

Wiadomo już, że zmiany zajdą w kabinie, gdzie pojawi się druga już generacja systemu i-Cockpit. Tak, to kolejna rzecz, którą 308 przejmuje od SUV-a 3008 pokazanego niedawno i bardzo pozytywnie przyjętego przez rynek. Kierowca będzie mieć więc do dyspozycji szereg funkcji związanych z łącznością i multimediami.

Peugeot 308 po face liftingu, według zapowiedzi producenta, ma być jednym z najbezpieczniejszych aut w swojej klasie. Osiągnie to dzięki systemom znanym z modelu 3008, a wśród nich "inteligentny" ogranicznik prędkości ISLR czy adaptacyjny tempomat z aktywnym asystentem pasa ruchu, działającym przy prędkościach między 12 a 140 km/h.

Co pod maską? Tam znajdziemy m.in. unowocześniony trzycylindrowy benzynowy silnik PureTech. Pojawi się też nowość, jaką jest 1,5-litrowy diesel BlueHDI o mocy 130 KM, dysponujący systemem oczyszczania spalin wykorzystującym SCR, czyli selektywną katalityczną redukcję.

Nowa będzie także 8-stopniowa automatyczna przekładnia, którą sparować można z 2-litrową jednostką BluHDI o mocy 180 KM. Z kolei sportowe doznania zapewni model 308 GTi by Peugeot Sport, który dzięki 270 KM mocy przyspiesza od 0 do 100 km/h w sześć sekund.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij