REKLAMA

Peugeot 407 Coupe – więcej pary!

Peugeot 407 Coupe
Peugeot 407 Coupe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 60 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pod maską dużego coupe ze stajni Peugeota zadebiutowały dwa turbodiesle. Słabszy z nich, opracowany przez koncern PSA Peugeot-Citroen wspólnie z Fordem, ma 2 litry pojemności skokowej, system wtrysku typu common rail i wytwarza moc 165 koni mechanicznych.

Auto z tą jednostką napędową przyspiesza do 100 km/h w ciągu 9,1 sekundy i jest w stanie pomknąć z maksymalną prędkością 220 km/h. Najlepsze w tym silniku jest jednak to, że zużywa jedynie 5,4 litra paliwa na 100 km, wytwarzając przy tym 140 gram CO2 na kilometr. Ciekawostką jest, że nowy 2-litrowy turbodiesel potrzebuje średnio o 8,5% paliwa mniej i wytwarza przy tym o 20% mocy więcej niż stary silnik.

Druga nowa jednostka napędowa ma jeszcze więcej pary. Trzylitrowy turbodiesel V6, wspomagany przez dwie turbosprężarki, osiąga moc 240 koni mechanicznych. Współpracuje on z automatyczną skrzynią biegów i zapewnia dużemu coupe Peugeota naprawdę niezłe osiągi. Wyrażają się one liczbami - 7,7 sekund na przekroczenie 100 km/h i 243 km/h prędkości maksymalnej. Średnie zużycie paliwa to zaś 7,2 litra na 100 km.

407 Coupe wraz z nowymi jednostkami napędowymi otrzymało przeróżne elementy wyposażenia dodatkowego, jak aktywne zawieszenie, czy też system odzyskiwania energii przy hamowaniu.

Premiera tak przyprawionego Peugeota 407 Coupe nastąpi na salonie samochodowym we Frankfurcie.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA