Peugeot 508 RXH – hybrydowa terenówka gotowa na Frankfurt

Peugeot 508 RXH
Peugeot 508 RXH
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 142 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Francuski producent próbuje nas przekonać, że tak i prezentuje model 508 RXH - hybrydowego diesla, który potrafi zjechać z asfaltu. Auto idzie śladem wyznaczonym lata temu przez Audi A6 Allroad - zwiększono prześwit 508 SW, obudowano karoserię ochronnymi plastikami i już można polować na nowych klientów. Dodatkowo kusić ma napęd na cztery koła i ekologiczność pojazdu. Oba te elementy są ze sobą ściśle powiązane - tak jak w przypadku 3008 Hybrid4, za napęd na przednią oś odpowiada silnik diesla, a oś tylną napędza jednostka elektryczna. W sumie, obie te jednostki produkują 200 KM mocy i dysponują 450 Nm momentu obrotowego. Peugeot zaznacza, że w razie potrzeby, auto może pracować wyłącznie w trybie elektrycznym, co za parę lat może się przydać w centrach dużych miast, wyłączonych z ruchu pojazdów spalinowych. Ile kilometrów można pokonać w ten sposób - tego Francuzi nie podają. Chwalą się jedynie, że dzięki elektrycznemu wsparciu zużycie paliwa może zejść do poziomu poniżej 4,2 l na 100 km.

W celu podkreślenia ekskluzywnego charakteru 508 RXH, jego wnętrze zostało wykończone najwyższej klasy materiałami, w tym tapicerką skórzaną w kilku odmianach, zaprojektowanych specjalnie dla tego modelu. Auto będzie w standardzie bogato wyposażone: m.in. w system otwierania i rozruchu bez kluczyka, elektrycznie sterowane przednie siedzenia, wyświetlacz typu Head-Up, felgi 18", szklany dach panoramiczny, przyciemniane boczne szyby wielowarstwowe o zwiększonej izolacji akustycznej czy najnowszej generacji system audio i nawigacji WIP Nav Plus.

Światowa premiera 508 RXH będzie miała miejsce podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie, we wrześniu 2011 roku, natomiast jego sprzedaż rozpocznie się wiosną 2012 roku.

Jak sądzicie, czy nowy model ma szansę stać się bestsellerem?

Zobacz także:
REKLAMA