REKLAMA

Peugeot 508 SW - najładniejsze kombi na rynku

Pojawienie się nowej generacji Peugeota 508 wzbudziło falę entuzjazmu, bo auto rzeczywiście wygląda imponująco. Tymczasem zobaczcie, jak wyglądać może wersja kombi.

Peugeot 508 SW Schulte Design
Peugeot 508 SW, fot. Schulte Design/Auto Motor i Sport
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 128 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na salonie samochodowym w Genewie pojawi się nowy gracz w segmencie D. Chodzi o kolejną generację Peugeota 508, który na pierwszych grafikach, opublikowanych przez producenta, wygląda przepięknie.

Samochód jest prawdziwym zaskoczeniem, ze względu na niezwykle rasową, a przy tym elegancką stylistykę. Uwagę zwracają liczne stylistyczne akcenty, jak zachodzące nisko "szable" świateł do jazdy dziennej czy trzyczęściowe światła diodowe z tyłu. Wisienką na torcie są rasowe, bezramkowe drzwi.

REKLAMA

REKLAMA

Peugeot 508 2018
Peugeot 508 2018

Sedan wygląda bardzo elegancko i dynamicznie. A jak będzie prezentować się wersja rodzinna? Peugeot 508 SW pojawił się na razie jako komputerowa grafika, ale jeśli styliści nie wyczerpali całych swoich możliwości przy projektowaniu sedana, to 508 SW może być najładniejszym kombi w segmencie, albo i na rynku.

Wersja rodzinna ma idealne proporcje, a z tyłu zachowany jest wygląd lamp z odmiany trójbryłowej. Uwagę zwraca stosunkowo krótki zwis tylny i dynamicznie poprowadzona, mocno opadająca linia dachu.

Jeśli chodzi o wnętrze nowego 508, jest ono spójne z tym, co na zewnątrz i robi bardzo dobre wrażenie. Tradycyjnie użyto tutaj kierownicy o zmniejszonej średnicy wieńca, a cyfrowe, wyświetlane na ekranie zegary, umieszczono powyżej. Tapicerka wykończona została eleganckim połączeniem skóry i drewna.

REKLAMA

Peugeot 508 2018
Peugeot 508 2018

Co do napędu nowego Peugeota 508, prawdopodobnie pod maskę trafią diesle BlueHDi o pojemności 1,5 oraz 2 litrów, benzynowe 1,6 THP o mocy 165 KM, a także hybrydowy napęd o mocy 300 KM.

Więcej szczegółów oraz potwierdzenie powyższych informacji uzyskamy w czasie dni prasowych salonu samochodowego w Genewie, które już za dwa tygodnie. Na salonie samochodowym w Genewie pojawi się na pewno Peugeot 508 sedan. Co do kombi, nie ma żadnego potwierdzenia.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA