Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Peugeot 908 HY – potrafi odzyskać

Auto wyposażone jest w hybrydowy system odzyskiwania energii. W srebrno-szarych barwach, bolid 908 HY symbolizuje to, co mogłoby stanowić w przyszłości siłę firmy Peugeot na wyścigach.

Technologia HY umożliwia odzyskanie i zachowanie części energii kinetycznej pojazdu w fazie hamowania. W pojazdach niehybrydowych, energia ta jest tracona poprzez rozproszenie ciepła na hamulcach.

System, w który został wyposażony prototyp składa się z trzech podstawowych elementów: silnika-generatora elektrycznego o mocy 60 kW, zainstalowanego zamiast rozrusznika, w którym napęd przenoszony jest za pomocą skrzyni biegów z przekładniami szeregowymi, akumulatorów, które pozwalają na gromadzenie energii oraz układu energoelektrycznego, który kontroluje jej przepływ.

Wykorzystanie tej technologii będzie zależało od przyszłorocznego regulaminu wyścigów.

Źródło: informacja własna

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  No jeszcze nic nie wiadomo . Może być tak , że do F1 wrócą 1,5 Turbo tyle, że teraz Diesel he he he . Takie są na razie nie śmiałe ploteczki , ale kto wie czy tak nie będzie . Chociaż oczywiście w tym przypadku o 1000 KM będzie można zapomnieć )
  ~AMiS Fan:), 2008-09-17 14:48:11
 • avatar
  zgłoś
  Jest tylko mały problem w Le Mans Peugeot korzysta z Diesla, który do formuły raczej nie trafi. Przyznam jednak, że kolejny fabryczny zespół zwiększyłby(i tak już dużą) atrakcyjność F1. Chciałbym żeby było tak jak piszesz.
  ~kazik, 2008-09-15 12:54:42
 • avatar
  zgłoś
  Regulamin wyścigów LMS odnośnie odzyskiwania energii regulaminem , ale mnie zastanawia, czy PSA przymierza się ( na razie nie śmiało ) do F1 ??? Na razie F1 jest " za droga " , ale to się zmienia . PSA chce się wycofać z RMŚ i przenieść aktywność do wyścigów . To w połączeniu z pracami nad systemem odzyskiwania i magazynowania energii pozwala na zadanie pytania : czy PSA chce wejść w niedalekiej przyszłości do F1 ? Kiedyś już dostarczał Peugeot silniki dla teamu Eddiego ( bez sukcesów) . Teraz z LeMans z KERS-em już tylko krok do F1
  ~AMiS Fan:), 2008-09-15 11:27:42
 • avatar
  zgłoś
  Podczas ostatniego wyścigu Le Mans Series 2008 na torze Silverstone, Peugeot Sport zaprezentował swój bolid 908 HDi FAP.
  auto motor i sport, 2008-09-15 10:50:20
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij