Peugeot EX1 – elektryczny batmobil?

Peugeot EX1
Peugeot, EX1
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 64 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Patrząc na zdjęcia tego pojazdu naszło nas nieodparte wrażenie, że gdzieś już go widzieliśmy. I wcale nie chodziło o filmy z facetem w czarnym kombinezonie walczącego ze złem w Gotham City.

Faktycznie - Peugeot zrobił już coś podobnego - w 2005 roku pokazał podobny koncept - 20Cup. W tamtym przypadku oryginalny roadster miał jedno szerokie koło z tyłu, a z przodu przypominał znaną z ulic 207-kę. EX1 kontynuuje tę wizję inżynierów, z tym że z tyłu widzimy dwa zamontowane obok siebie koła, a pas przedni nawiązuje do premierowego 508, którego również będzie można obejrzeć na wystawie w Paryżu.

Do napędu EX1 służyć mają dwa elektryczne silniki, produkujące w sumie 335 KM mocy i 480 Nm momentu obrotowego. Każdy z nich napędza jedną oś, dzięki czemu napędzane są wszystkie koła. Auto ma przyspieszać do 100 km/h w czasie 3,6 sekundy, a prędkość maksymalną 260 km/h osiągać będzie w 6,9 sekundy od startu. EX1 pokonał już kilka rekordów przyspieszenia samochodów elektrycznych. Szczegóły poznamy w Paryżu.

REKLAMA