[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Peugeot Fractal Concept oficjalnie - Targi Frankfurt 2015

Będzie służył głównie do podboju miast i wywoływał uśmiech na twarzach ekologów... tzn. kierowców. Peugeot Fractal to mały i bardzo lekki roadster z napędem elektrycznym.

Mierzy zaledwie 3,81 m długości i 1,77 m szerokości, a pojazd waży tylko 1000 kg. Ta cała "szczenięca" konstrukcja została stworzona z myślą o jeździe miejskiej. Jednak Fractal to nie będzie typowe miejskie wozidełko, a zmyślny i ekologiczny kabriolet.

Dwa silniki elektryczne (po jednym na każdej osi) produkują 102 KM każdy i napędzają wszystkie cztery koła. Jednostka połączona z bateriami o mocy 30 kWh pozwoli dookoła objechać Warszawę sześć razy. Pierwszą setkę Fractal "załatwia" w 6,8 s. Pierwszy kilometr z gazem w podłodze przejedziemy w niecałe 30 sekund.

REKLAMA

Wnętrze zostało w 80% wydrukowane. Nie, to nie pomyłka. Większość kabiny "wypluła" drukarka 3D. Po raz pierwszy pokazał się też tutaj i-Cockpit z wyświetlaczem head-up i poliwęglanowym pasem na konsoli centralnej, który wyświetla podstawowe dla kierowcy informacje. Środkowym wyświetlaczem obsługuje się najważniejsze funkcje w samochodzie. Sporą uwagę poświęcono tutaj systemowi audio w układzie 9.1.2.

To na razie tylko koncept, który będzie można podziwiać na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, ale Peugeot wspomniał, że Fractal to zalążek do budowy małych, lekkich i elektrycznych roadsterów do miasta.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij