Peugeot Pick-Up - wół roboczy z Chin

Francuski producent zaprezentował bez większego szumu nowy model. Peugeot Pick-Up, bo tak się nazywa, powalczy o udziały w bardzo dynamicznym segmencie.  

Peugeot Pick-Up
Peugeot Pick-Up
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 64 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Francuzi wracają po latach do segmentu pickup, który rozwija się równie dynamicznie, co rynek crossoverów i SUV-ów. Peugeot Pick-up to nowy wół roboczy w ofercie francuskiego producenta. Samochód ma 5,08 m długości, a na krypę załadujemy do 815 kg ładunku. Na pierwszy rzut oka samochód nie prezentuje się jak nowoczesne pojazdy konkurencji. Wszystko dlatego, że powstał na bazie chińskiego odpowiednika produkowanego przez Zhengzhou Nissan.

REKLAMA

Pod jego maską pracuje silnik Diesla o pojemności 2,5 litra. Jednostka rozwija 115 KM maksymalnej mocy oraz 280 Nm momentu obrotowego. Standardowo połączono z nim pięciobiegową skrzynię ręczną, a wersja z napędem na cztery koła jest seryjnie wyposażona w reduktor.

Nie znamy jeszcze wyglądu wnętrza, ale można się spodziewać, że będzie przestronne i podporządkowane pod kątem ergonomii. Na próżno zatem szukać wytwornych materiałów, ale na pokładzie na pewno znajdzie się klimatyzacja, dwie poduszki powietrzne, radio, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, a także czujniki cofania. W wersji 4x4 do listy wyposażenia dochodzą progi pod drzwiami, relingi dachowe oraz orurowanie skrzyni ładunkowej.

Nowy model w ofercie Peugeota będzie dostępny w wersji z podwójną kabiną. Na początek zadebiutuje na rynku afrykańskim. Pierwsze egzemplarze trafią tam już we wrześniu. Raczej nie powinniśmy liczyć na to, że samochód trafi do Europy.

REKLAMA