Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Peugeot RC Z bez dachu!

Peugeot RCZ Peugeot RCZ

Mimo dodatkowych wzmocnień podwozia, wersja bez dachu nie będzie o wiele cięższa od modelu coupe, dzięki czemu przyspieszenie od 0 do 100 km/h powinno zająć poniżej 8 sekund. Chodzi oczywiście o najmocniejszą odmianę z benzynowym, turbodoładowanym silnikiem 1.6 o mocy 200 koni mechanicznych, rozpędzającą auto do maksymalnej prędkości blisko 230 km/h.

W momencie debiutu rynkowego otwartej wersji na początku 2011 roku, w gamie jednostek napędowych dostępny będzie także diesel 2.0 HDi o mocy 163 koni mechanicznych. Wszystkie wersje sprzedawane będą ze standardową, sześciobiegową mechaniczną skrzynią biegów, podczas gdy automatyczna przekładnia o tej samej liczbie przełożeń oferowana będzie w opcji.

Nieoficjalne źródła informują również o wersji hybrydowej z silnikiem wysokoprężnym i elektrycznym, która pojawi się w sprzedaży w późniejszym terminie.

Źródło: Moto Target

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Jak informuje serwis Auto Express, Peugeot pracuje nad otwartą wersją modelu RC Z, w której zamiast miękkiego składanego dachu, znajdzie się zdejmowana metalowa „pokrywa".
    auto motor i sport, 2009-11-03 15:58:48
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij