[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ
2OCEŃ
5.0

Peugeot Rifter 4x4 Concept

Na salonie samochodowym w Genewie, obok Peugeota Riftera pojawi się jego wersja koncepcyjna, z napędem 4x4 opracowanym przez firmę Dangel.

Peugeot Rifter 4x4 Concept Peugeot Rifter 4x4 Concept

Peugeot Rifter 4x4 Concept to samochód, który ma się sprawdzić w terenie, podczas wypraw w nieznane, gdzie zamiast utwardzonych dróg spotkać można szuter, błoto, śnieg i wyboje. W pokonywaniu trudnych odcinków pomóc ma układ napędowy 4x4, który został zaprojektowany przez firmę Dangel, eksperta w dziedzinie napędów 4x4, współpracujący z marką Peugeot od wielu lat.

Peugeot Rifter 4x4 Concept ma prześwit powiększony o 80 mm i może bez problemów pokonywać większość napotykanych na drodze przeszkód. Napęd 4x4 przenoszony jest za pomocą sprzęgła wiskotycznego, które włącza się za pomocą selektora umieszczonego na desce rozdzielczej z prawej strony dźwigni zmiany biegów.

REKLAMA

Peugeot Rifter 4x4 Concept Peugeot Rifter 4x4 Concept

Dostępne są trzy tryby jazdy:

  • tryb 2RM z napędem na przednią oś, doskonały do codziennej jazdy,
  • tryb 4RM z napędem na tylną oś, zalecany w przypadku utraty przyczepności,
  • tryb Lock z blokadą tylnej osi, niezwykle przydatny podczas jazdy po trudnej nawierzchni.

Właściwości trakcyjne modeli wzmacniają opony do zadań specjalnych. Peugeot Rifter 4x4 Concept jest dostępny z kompletem opon do jazdy terenowej, wyprodukowanych przez markę BF Goodrich.

REKLAMA

Peugeot Rifter 4x4 Concept Peugeot Rifter 4x4 Concept

Jazdę z dala od świateł wielkiego miasta, po zachodzie słońca,  ułatwi listwa ledowa umieszczona w górnej części przedniej szyby. Na wyprofilowanej listwie o szerokości 1,35 metra umieszczono w dwóch rzędach ponad 100 diod LED o imponującej łącznej mocy 300W.

Przygoda nie kończy się jednak po zachodzie słońca, bo nowy Peugeot Rifter 4x4 jest wyposażony w - umieszczony na dachu - namiot Overland, zaprojektowany przez specjalistów z firmy Autohome.

REKLAMA

Peugeot Rifter 4x4 Concept Peugeot Rifter 4x4 Concept

Pod maską samochodu pracuje 130-konny silnik BlueHDI z sześciobiegową skrzynią manualną, który ma moment obrotowy sięgający 300Nm.

Więcej szczegółów oraz ewentualne plany produkcyjne poznamy już niebawem, podczas salonu samochodowego w Genewie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 74 800 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij