REKLAMA

Peugeot Rifter - następca Partnera

Peugeot Rifter to nowy model, który zastępuje znanego od lat Partnera. Samochód dołącza do swoich bliskich "krewnych" - Citroena Berlingo i Opla Combo Life.

Peugeot Rifter
Peugeot Rifter

Doczekaliśmy się prezentacji ostatniego z trójki nowej generacji kombivanów koncernu PSA. Na pierwszy ogień poszedł Citroen Berlingo, który jest teraz bardziej awangardowy i młodzieżowy, w stylu zapoczątkowanym przez C4 Cactusa.

Drugi z kolei model to Opel Combo Life. Ten z kolei ma zachowawczą stylistykę, odpowiadającą potrzebom klientów o konserwatywnym podejściu.

Wisienką na torcie jest natomiast Peugeot Rifter. Oprócz zupełnie zmienionej nazwy, model ten ma być najbardziej elegancki i "wyrafinowany" tak pod względem stylu, jak i wykończenia wnętrza.

REKLAMA

Peugeot Rifter
Peugeot Rifter

Od strony konstrukcyjnej mamy tu dokładnie to samo, co w Berlingo i Combo. Auto zbudowane jest zatem na platformie EMP2, która umożliwia użycie nowych silników i systemów bezpieczeństwa. Auto dostępne będzie w dwóch długościach nadwozia - 4,4 metra oraz przedłużonej 4,75 metra. W tej drugiej wersji będzie mógł mieć siedem miejsc.

Szeroka jest tu możliwość konfiguracji wnętrza, włącznie z uzyskaniem płaskiej podłogi po złożeniu oparć foteli, a w wersji siedmiomiejscowej również zmianie położenia dwóch ostatnich miejsc, które są zamontowane na listwach.

REKLAMA

Peugeot Rifter
Peugeot Rifter

Podobnie jak jego bracia, Peugeot Rifter przewieźć może 775 litrów bagażu w wersji krótszej, a w przedłużonej, ze złożonymi fotelami - nawet 4000 litrów. W kabinie konstruktorzy umieścili niezliczoną ilość schowków na drobiazgi i podręczne, przydatne rzeczy. Pawlacz pod sufitem na przykład zmieści do 14 litrów bagażu i dostępny jest z drugiego rzędu siedzeń lub od strony bagażnika.

Peugeot Rifter będzie oferowany również w wersji z napędem na cztery koła, opracowanym przez francuską firmę Dangel, oferującą napędy 4x4 do modeli Citroena i Peugeota.

REKLAMA

Peugeot Rifter
Peugeot Rifter

Wśród jednostek napędowych znajdziemy między innymi 1,2-litrowy silnik PureTech o mocy 110 KM, współpracujący z pięciobiegową manualną skrzynią lub 130 KM w wersji z 8-stopniowym automatem i filtrem cząstek stałych.

Jednostki wysokoprężne z kolei to trzy odmiany silnika 1,5 BlueHDI - bazowa o mocy 75 KM, pośrednia 100-konna oraz topowa o mocy 130 KM. Ta ostatnia może być połączona z 6-biegowym manualem lub 8-stopniowym automatem.

Więcej szczegółów poznamy po oficjalnej prezentacji modelu na salonie samochodowym w Genewie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA