Peugeot chce aut elektrycznych w rallycrossie!

Po Volkswagenie, teraz także firma Peugeot włączyła się w dyskusję o przyszłości najbardziej widowiskowego sportu samochodowego ostatnich lat - MŚ w rallycrossie. Obie marki widzą potencjał w samochodach napędzanych elektrycznie.

Zespół Peugeota
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 60 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W ostatnich tygodniach informowaliśmy Was, że zespół Volkswagena bardzo chciałby aby w MŚ w rallycrossie powstała klasa samochodów napędzanych silnikiem elektrycznym. Teraz do takiego apelu dołącza Peugeot, który także chciałby wesprzeć wdrożenie nowych technologii.

REKLAMA

"Rallycross w tym formacie to zawody z wielkim potencjałem. Startują tutaj światowej klasy zawodnicy, jak Sebastien Loeb (9-krotny rajdowy mistrz świata), Peter Solberg (mistrz WRC i 2-krotny mistrz w rallycrossie) oraz Ken Block (gwiazdor Gymkhany) i wielu innych. Do tego format zawodów, który idealnie wpisuje się w potrzeby telewizji. Jesteśmy bardzo ciekawi jak to się rozwinie" - stwierdził Maxime Picat, szef Peugeota.

Dodał także, że chciałby zobaczyć w rallycrossie samochody elektryczne. "Z pewnością poparlibyśmy ideę stworzenia klasy samochodów elektrycznych. Wprowadzenie samochodów napędzanych taka technologia ma wielki potencjał, a przetestowanie jej w tej dyscyplinie to świetny pomysł - zrobienie tego w rallycrossie jak najszybciej może okazać się bardzo ciekawym rozwiązaniem - stwierdził - format zawodów, czyli krótki ale intensywne wyścigi, idealnie pasują, aby między przejazdami naładować baterie w autach, a styl w jakim kierowcy ścigają się w rallycrossie to idealne środowisko aby pokazać potencjał nowych technologii".

Nie ma na tę chwilę jasnych deklaracji organizatora, czy istnieje szansa aby w następnym sezonie zadebiutowały samochody napędzane silnikiem elektrycznym.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA