[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Peugeot e-Legend – Paris Motor Show 2018

Peugeot to marka z 120-letnią tradycją, w czasie której powstało wiele modeli, dziś uznanych za klasyczne. Do jednego z nich odwołuje się nowy koncepcyjny samochód marki, nazwany Peugeot e-Legend.

Peugeot e-Legend - Paryż 2018 Peugeot e-Legend - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Moda na wskrzeszanie starych rozwiązań we współczesnej wersji nie przemija. Jedni patrzą na modele retro z wielkim uznaniem, jako wyraz szacunku do tradycji, inni z kolei zarzucają zbytnie przywiązanie do przeszłości i tego, co już przecież było.

Tak czy inaczej, niektóre projekty odcisnęły przecież swoje piętno na historii marki, a nawet motoryzacji i odwoływanie się do nich nie wydaje się niczym złym. Ale do rzeczy.

REKLAMA

Peugeot e-Legend - Paryż 2018 Peugeot e-Legend - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Pamiętacie może model z końca lat 60. ubiegłego stulecia, z lwem na masce i włoskim designem, sygnowanym logo studia Pininfarina? Tak, chodzi o Peugeota 504 Coupe. Jego proporcje zachwycają do dziś – długa maska, opadająca lekko w kierunku reflektorów, krótki tył i przeszklona kabina pomiędzy.

Teraz legenda powraca do życia za sprawą tego samego włoskiego studia. Pininfarina pokazuje, że wciąż potrafi projektować przepiękne samochody. Odwołania do 504 są nader wyraźne, choć proporcje nieco się zmieniły.

REKLAMA

Peugeot e-Legend - Paryż 2018 Peugeot e-Legend - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Przednie podwójne reflektory pozostały, maska jest długa – choć w stosunku do reszty auta już nie tak długa, krótki tył jak w oryginale i przeszklona kabina z innymi proporcjami wielkości szyb. Efektu całości nawiązań do legendy dopełniają potrójne klosze tylnych lamp.

Peugeot zaznacza, że Peugeot e-Legend, który wyraźnie odwołuje się do klasyka sprzed pół wieku, nie jest próbą wskrzeszenia 504 Coupe, czy bezpośrednią zapowiedzią nadejścia konkretnego modelu.

REKLAMA

Peugeot e-Legend - Paryż 2018 Peugeot e-Legend - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

W kabinie panuje nowoczesny minimalizm, czego nie można powiedzieć jedynie o wyświetlaczach, których jest tu pełno. Włącznie z 29-calowymi monitorami w drzwiach, 12-calowymi w osłonach przeciwsłonecznych i potężnym, zakrzywionym ekranie o przekątnej 49 cali. Łącznie naliczyliśmy 16 różnego rodzaju wyświetlaczy.

Tym, co najmocniej różni oba samochody, jest koncepcja napędu. Peugeot e-Legend jest autem elektrycznym. Pojemna bateria zmagazynuje 100-kWh energii, co ma wystarczyć na pokonanie 600 kilometrów w cyklu WLTP. Doładowanie akumulatora dla uzyskania 500 km zasięgu trwać ma zaledwie 25 minut.

REKLAMA

Peugeot e-Legend - Paryż 2018 Peugeot e-Legend - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

A jak z osiągami elektrycznej legendy? Dobrze, a nawet bardzo dobrze. Moc jednostki to 456 koni mechanicznych, a moment obrotowy sięga aż 800 niutonometrów. Siły napędowe przenoszone są na obie osie, pozwalając na sprint do „setki” w raptem 4 sekundy i osiągnięcie maksymalnej prędkości 220 km/h.

Tymczasem zapraszamy do śledzenia relacji w serwisie specjalnym poświęconym Paris Motor Show 2018

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij