Peugeot eF01 - elektryczny... rower

Pojazdy typu "last mile" (ostatnia mila) mają za zadanie dowieźć nas z lotniska do domu, czy z dworca do pracy. Przykładem takiego pojazdu ma być nowy elektryczny rower od firmy Peugeot.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 64 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wiadomo, świat zmierza w kierunku autonomicznych samochodów, które będziemy wypożyczać na krótko, a często zamiast nich będziemy korzystali z szybkiego metra lub roweru. Na przykład roweru marki Peugeot. Wraz z debiutem nowego Peugeota 5008 zaprezentowano kolejny już taki pojazd francuskiej marki.

Jak wiadomo, firma Peugeot rozpoczęła swoja historię od produkowania właśnie rowerów. Już w 1882 roku we francuskich zakładach stworzono pierwszy rower, a od 1992 roku zaczęto budować je na potrzeby armii. Później przyszedł czas na samochody, ale Peugeot nie zaprzestał produkcji jednośladów (produkuje także skutery).

Nowe model, nazwany eF01, napędzany może być dwojako - za pomocą siły nóg i pedałów lub przy wykorzystaniu niewielkiego silnika elektrycznego. Ten drugi moc czerpie z litowo-jonowego akumulatora, który pozwoli jechać bez pedałowania nawet do 30 kilometrów z maksymalną prędkością 20 km/h.

Rower jest stosunkowo lekki (17 kg) i praktyczny, bo można go złożyć w trzech krokach w ciągu 10 sekund! Ma także wbudowaną rączkę do transportowania go oraz system pamięci, dzięki któremu z łatwością ustawimy ponownie wysokość siedziska.

Tak jak wspominaliśmy, rower zadebiutował wraz z SUV-em 5008. Dlatego też jest z nim niejako kompatybilny. Rower za pomocą gniazda 12V możemy naładować w bagażniku modelu 5008, a dzięki łączność Bluetooth i aplikacji Mypeugeot na bieżąco będziemy mogli sprawdzać stan naładowania akumulatorów.

REKLAMA