Peugeot i-Cockpit - nowe wnętrze francuskich samochodów

To, co najciekawsze w nowym projekcie wnętrza, to pozostawienie zegarów nad kierownicą. Rozwiązanie znalazło tyle samo głosów przychylnych, co przeciwnych. Peugeot zrezygnował z tradycyjnych wskaźników, na poczet nowoczesności.

Peugeot
Peugeot i-Cockpit
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 64 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Przedstawiony przez Peugeota projekt wnętrza to druga generacja wizji nazwanej i-Cockpit. Nowością jest ciekłokrystaliczny ekran w rozmiarze 12,3-cala, którym zastąpiono tradycyjne zegary wzorem Audi Virtual Cockpit. Co ciekawe Peugeot będzie oferował tę opcję wyposażenia w większości modeli, które posiada w gamie.

Bardzo interesujące, że francuski producent nie zrezygnował z umiejscowienia głównych wskaźników. Wnętrze z zegarami umieszczonym w górnej części deski rozdzielczej i mniejszą kierownicą po raz pierwszy pojawiło się w 2012 roku. Wtedy Peugeot tłumaczył, że takie rozwiązanie pozwoli kierowcy na krótsze oderwanie wzroku od drogi. Wszystko przez to, że na prędkościomierz i inne wskaźniki spogląda nad kołem kierownicy, a nie pomiędzy klaksonem a wieńcem. Wydawało się, że Peugeot zrezygnuje z tego rozwiązania, ale stało się inaczej.

Na udostępnionych zdjęciach możemy zauważyć drugi ekran o przekątnej 8-cali, znajdujący się w centralnym punkcie deski rozdzielczej. Przypomina on na stałe zamontowany tablet. Tym samym Peugeot poddał się obecnie panującej modzie. W porównaniu do poprzedniego projektu wnętrza projektanci pozostawili wąskie kratki nawiewów, a przyciski, którymi sterujemy takim funkcjami jak ogrzewanie foteli zostały umieszczone na grubej listwie na konsoli centralnej. Od razu widać, że jest ich więcej w porównaniu do poprzednika. Listwa elegancko zachodzi na tunel centralny, na którym znajdziemy przeprojektowany lewarek skrzyni biegów i starter zapłonu silnika.

Nowe wnętrze Peugeota jest ładne i ciekawie zaprojektowane, w kabinie nie zabrakło przeprojektowanego koła kierownicy, która została spłaszczona w górnej i dolnej części. Nowe wnętrze Peugeot i-Cockpit zadebiutuje w najnowszym modelu, drugiej generacji 3008, która pojawi się w drugiej połowie roku.

REKLAMA