Peugeot i jego SUV-y na Motor Show 2017

Bohater okładki aktualnego wydania AMiS – 5008 to główna premiera na francuskim stoisku. Oprócz niego pojawią się dwa inne modne modele:  3008 i 2008.

Peugeot 5008

W poprzednim wcieleniu 5008 było zwykłym rodzinnym vanem. W nowym zmieniło się nie do poznania – jest pełnowartościowym SUV-em. Na targach trzeba koniecznie przyjrzeć się jego wnętrzu -  i-Cockpit® najnowszej generacji to wdrożony do produkcji koncept futurystycznego kokpitu kierowcy, który ma stać znakiem rozpoznawczym francuskiej marki. Składają się na niego: niewielka kierownica, zegary w polu widzenia kierowcy powyżej kierownicy i wielofunkcyjny ekran dotykowy. Wszystko podano w futurystycznej stylizacji. Więcej o tym pojeździe pisaliśmy przy okazji pierwszego spotkania na prezentacji.

REKLAMA

Oczywiście 5008 to nie wszystko, co Peugeot przygotował na Poznań Motor Show 2017. Na targach nie może zabraknąć najnowszej generacji 3008, która w zeszłym miesiącu otrzymała tytuł Car of the Year 2017. Do tego grono dołączy jeszcze nieco mniejszy crossover Peugeota - model 2008, który jakiś czas temu przeszedł delikatny lifting.

Dodatkową atrakcją stoiska francuskiego koncernu będzie strefa VR, gdzie goście będą mogli odczuć zalety nowych technologii zastosowanych w nowych modelach. Spróbują ich dzięki goglom rzeczywistości wirtualnej - Samsung Gear VR. Przyjemność powinna dać tez wspólna wirtualna przejażdżka z Sebastianem Loebem, 9-ktrotnym rajdowym mistrzem świata.

REKLAMA