REKLAMA

Peugeot z mocą 680 KM – oto HYBRID4 500KW

Peugeot zaprezentował niedawno plan powrotu do wyścigów długodystansowych, w kategorii LMDh, czyli tak zwanych hipersamochodów. Znamy już kilka detali technicznych francuskiego bolidu.

Peugeot HYBRID4 50KW fot. materiały prasowe
Peugeot HYBRID4 50KW
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 60 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kategoria LMDh ma w wyścigach długodystansowych, w tym 24-godzinnym Le Mans, zastąpić obecne prototypu LMP1. Obniżenie kosztów i stworzenie korzystniejszych warunków sprawiło, że kolejni producenci zapowiadają udział w mistrzostwach. Niedawno potwierdziło ten fakt Porsche, które planuje poważne starty od sezonu 2023, ale nieco wcześniej do rywalizacji dołączy Peugeot.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Model, nazwany obecnie HYBRID4 500KW, jest opracowywany przez Peugeot Sport. Do jego napędu wykorzystana zostanie centralnie montowana jednostka V6 twin turbo o pojemności 2,6 litra, generująca maksymalną moc 680 KM. Ale to nie wszystko, bo do pomocy będzie jeszcze silnik elektryczny, pracujący przy przedniej osi, dysponujący mocą 272 KM.

Peugeot HYBRID4 50KWfot. materiały prasowe
Peugeot HYBRID4 50KW

Choć w sumie obie jednostki mogą zapewnić nawet przeszło 900 KM, to przepisy w klasie hipersamochodów zezwalają na „zaledwie” 680 KM. Oznacza to konieczność ograniczenia osiągów jednostki spalinowej w czasie, kiedy akumulatory zasilają motor elektryczny.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Ciekawostką jest też fakt, że silnik elektryczny pracować będzie w alei serwisowej oraz przy prędkościach powyżej 120 km/h, co oznacza, że w wolniejszych zakrętach auto będzie tylnonapędowe, a napęd na obie osie dostępny będzie powyżej wspomnianych 120 km/h.

Więcej szczegółów poznamy bliżej daty premiery, ale na to będziemy musieli jeszcze zaczekać. Podobnie jak na start sezonu 2021 FIA WEC, który póki co planowany jest na 19 marca na torze Sebring.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA