REKLAMA

Peugeot zmienia logo i profil marki

Peugeot ma nowe logo. Ale nie tylko. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej usłyszeliśmy potwierdzenie przejścia marki o poziom wyżej i pełną elektryfikację napędów.

Peugeot e-Legend - Paryż 2018 fot. Michał Szymaczek
Peugeot e-Legend - Paryż 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 60 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Marka Peugeot w swojej długiej historii zmieniała logotyp już dziesięciokrotnie, ostatni raz w roku 2010. Nowy znaczek marki nawiązuje do przeszłości, bo podobny styl znamy z samochodów Peugeota z lat 60. ubiegłego stulecia, ale obecne logo jest mocno uproszczone.

REKLAMA

Peugeot - historia logofot. materiały prasowe
Peugeot - historia logo

Bardziej spostrzegawczy zauważą, że nowe logo przypomina znaczek, który został pokazany na koncepcyjnym Peugeocie e-Legend, zaprezentowanym na salonie samochodowym w Paryżu w 2018 roku.

Peugeot - nowe logo 2021fot. materiały prasowe
Peugeot - nowe logo 2021

Nowe logo Peugeota przedstawia głowę lwa, skierowaną w lewo i rozwartą w groźnym ryku, z odsłonięciem kłów i z pokaźną, bujną grzywą. Nad lwem obecny jest napis PEUGEOT zapisany z użyciem uproszczonej, wyrazistej czcionki, a całość zamknięta jest w kształcie tarczy. Pierwszym modelem, na którym zainstalowane zostanie nowe oznakowanie marki, będzie nowy Peugeot 308, szykowany do premiery już 18 marca tego roku.

Logotypy i nowe liternictwo pojawią się również na salonach sprzedaży, ale to następować będzie stopniowo.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

A co ze zmianą profilu marki Peugeot? Jak wiemy już z wcześniejszych zapowiedzi, a co zostało potwierdzone na dzisiejszej konferencji, w koncernie Stellantis pojawił się pomysł, by marki takie Lancia, DS czy Alfa Romeo, poszybowały w kierunku premium, natomiast Peugeot oraz Opel mają być ulokowane o klasę wyżej niż dotychczas, oferując wysoką jakość materiałów, wykończenia i atmosferę komfortu, ale też nowoczesności.

zobacz galerię

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA