Pięć drzwi, sześć silników – Audi A5 Sportback

Audi A5 Sportback
Audi A5 Sportback
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 178 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

O planach wprowadzenia tego modelu przez Audi pisaliśmy już kilkukrotnie. Sportback uzupełnia rodzinę A5, składającą się z odmian coupe oraz kabriolet. Czym jest A5 Sportback? Ni mniej, ni więcej to próba połączenia pojazdów typu sedan, coupe i kombi.

Trzeba przyznać, że mimo dziwacznego rodowodu, nowy model Audi prezentuje się ciekawie i całkiem atrakcyjnie. Auto jest niższe o 36 milimetrów niż A-czwórka, ma drzwi pozbawione ramek oraz porządny bagażnik, mieszczący 480 lub 980 litrów po rozłożeniu tylnych siedzeń, na których miejsce jest jedynie dla dwóch pasażerów.

Między przednie koła samochodu montowany może być jeden z sześciu silników do wyboru. Po stronie benzynowej znalazły się 2.0 TFSI o mocy 180 lub 211 koni mechanicznych oraz 3,2-litrowy, 265-konny silnik V6, wyposażony w układ zmiennych faz rozrządu.  

Ramię wysokoprężne stanowią jednostki 2.0 TDI (170 koni mechanicznych), 2.7 TDI o mocy 190 koni mechanicznych lub świetne 3.0 TDI, wytwarzające moc 240 koni mechanicznych. A5 Sportback w każdej odmianie posiada system odzyskiwania energii hamowania.

Podobnie, jak wszystkie benzynowe jednostki napędowe, najmocniejszy z turbodiesli (3.0 TDI) swoją moc przekazuje stale na cztery koła. Ponadto, wraz z dwoma najmocniejszymi silnikami, a więc wspomnianym 3.0 TDI oraz 3.2 FSI, A5 może być wyposażone w aktywny dyferencjał przy tylnej osi, odpowiedzialny za rozdział mocy pomiędzy koła.

Premiera samochodu nastąpi na salonie samochodowym we Frankfurcie we wrześniu tego roku. Audi A5 Sportback do salonów sprzedaży wjedzie pod koniec kalendarzowego lata. Ceny w Niemczech mają rozpoczynać się od 33 650 euro.

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA