Pięć gwiazdek dla Forda Kuga

Ford Kuga
Ford Kuga
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 118 800 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Za ochronę dorosłych pasażerów nowy model Forda otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek, ponadto cztery gwiazdki za ochronę dzieci i trzy gwiazdki za ochronę pieszych.

W Fordzie Kuga wykorzystano stal o wysokiej wytrzymałości (HSS), dzięki czemu kabina pasażerska jest bardzo sztywna, co zapewnia dobre zabezpieczenie w razie zderzenia czołowego i bocznego. Dzięki zastosowaniu w kluczowych obszarach stali dwufazowej osiągnięto integralność kabiny pasażerskiej bez zmniejszenia osiągów i zwiększenia zużycia paliwa przez dodatkowy ciężar.

Inteligentny system bezpieczeństwa w Fordzie Kuga obejmuje łącznie sześć poduszek powietrznych. Oprócz przednich i bocznych poduszek powietrznych dla pasażerów na przednich siedzeniach oraz kurtyn na wysokości głowy i ramion obejmujących pierwszy i drugi rząd siedzeń, pojazd jest wyposażony w siedzenia zapobiegające wyślizgnięciu się pasażerów spod pasów w razie zderzenia oraz zagłówki z regulacją wysokości dla wszystkich pasażerów. Ponadto przednie siedzenia są wyposażone w pirotechniczne napinacze pasów bezpieczeństwa i ograniczniki naprężenia.

Wysoka nota trzech gwiazdek w zakresie ochrony pieszych dla Forda Kuga została zdobyta dzięki różnym elementom specjalnie zaprojektowanym pod tym kątem. Są to między innymi zderzaki wykonane z miękkiego materiału, specjalny element pochłaniający energię pomiędzy zderzakiem a przednim płatem nadwozia i chłodnicą, reflektory odłamujące się w razie uderzenia, przednie błotniki z plastiku pochodzącego z recyklingu i odpowiednio ukształtowana struktura krawędzi pokrywy silnika.

Części znajdujące się w potencjalnej strefie zderzenia zawierają elementy starannie zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, takie jak odłamujące się trzpienie wycieraczek i składające się zawiasy pokrywy komory silnika.

Źródło: Ford

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA