Pięćsetka od Rinspeeda

Rinspeed E2
Rinspeed E2
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 53 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

"Podobnie jak przemysł motoryzacyjny, także firmy tuningowe muszą dostosować się do nowych czasów, szukać nowych możliwości zrobienia dobrego interesu" - twierdzi Frank M. Rinderknecht, szef Rinspeeda.

Dlatego też pomysł, by stworzyć własną interpretację "pięćsetki". Genewski model powstał na bazie najmocniejszej wersji tego auta, czyli Abartha 500, a E2 w jego nazwie oznacza zastosowanie dwóch różnych zakresów mocy jednostki napędowej.

W mieście do dyspozycji kierowcy pozostaje jedyne 60 koni mechanicznych (tryb Commuting), co oznacza spore oszczędności. Rinspeed szacuje, że w mieście E2 zużywa średnio jedyne 4 litry benzyny na 100 km.

Poza metropolią kierowca może przełączyć (za pomocą niewielkiego przycisku) silnik w tryb Highway, dzięki czemu pod prawą stopą ma do dyspozycji moc 160 koni mechanicznych, i czerpać prawdziwą frajdę z jazdy tym niewielkim i zadziornym autkiem.

Rinspeed podaje, że zużycie paliwa wtedy wzrasta do 7 litrów na 100 km, ale zapewne dotyczy ono szwajcarskich dróg, gdzie za każde przekroczenie prędkości, prowadzącego czeka ogromny mandat.

 Na zewnątrz E2 wyróżnia się złotą barwą karoserii.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA