Piekielny głos Alfa Romeo Giulia QV

Ten samochód mocno namiesza w segmencie, gdzie do tej pory brylowały takie modele jak C63 AMG, M3 czy RS4. Posłuchaj, jak brzmi najmocniejsza Giulia w wersji Quadrifoglio Verde.

Alfa Romeo Giulia
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Marka Alfa Romeo zaprezentowała w zeszłym miesiącu swój długo oczekiwany model. Kilka godzin temu Włosi wrzucili do internetu filmik, dzięki któremu możemy posłuchać jak brzmi nowa jednostka.

Dla szybkiego przypomnienia pod maską wersji QV skrywa się jednostka V6 o pojemności 2,9 litra. Silnik, który dużo wspólnego z konstrukcją Ferrari, dzięki podwójnemu doładowaniu rozwija maksymalną moc 510 KM.

Inżynierowie z Arese zadbali o to, żeby rozkład masy wynosił w tym przypadku 50:50, a samochód jest w standardzie napędzany na tylną oś. Za dodatkową opłatą będzie można zamówić wersję z napędem na wszystkie koła.

Konkurent dla BMW M3, Mercedesa C63 AMG czy Audi RS4 będzie ważył około 1,5 tony, dzięki wykorzystaniu aluminium połączonego z włóknem węglowym.

Oficjalna premiera samochodu nastąpi w połowie września podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Oprócz ekstremalnej wersji pojaw się tam także regularny model. Tymczasem, warto posłuchać.

REKLAMA

Zobacz także:
REKLAMA