Piękny Reventon

Lamborghini Reventon
Lamborghini Reventon

Lamborghini podczas projektowania auta inspirowało się kształtami samolotów odrzutowych. Według oficjalnych informacji koncernu, wszystkie panele nadwozia są zupełnie nowe mimo, że do złudzenia przypominają elementy modelu Murcielago. Do produkcji użyto laminatu szklanego i materiałów kompozytowych. W tylnych lampach zastosowano diody LED, a z przodu umieszczono reflektory biksenonowe.

We wnętrzu zainstalowano ciekłokrystaliczny wyświetlacz przywodzący na myśl panel sterujący odrzutowca, na którym wszelkie niezbędne informacje dotyczące prędkości pojazdu czy prędkości obrotowej silnika mogą być wyświetlone w różnych trybach.

Samochód napędza 12-cylindrowy silnik w układzie V o pojemności 6,5 l pochodzący z modelu Lamborghini Murcielago LP640. Jednostka dysponuje mocą 640 KM i momentem obrotowym 660 Nm. Za przeniesienie napędu na wszystkie cztery koła odpowiedzialna jest przekładnia e-gear z łopatkami do manualnej zmiany przełożeń przy kierownicy.

Reventon przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 340 km/h.

Do sprzedaży trafi jedynie 20 sztuk modelu Reventon w cenie 1 miliona Euro (plus podatki). Wszystkie samochody zostały już sprzedane. Pierwsze dostawy do klientów rozpoczną się w 2008 roku.

MotoTarget

REKLAMA
Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA