Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Pierwsza Alfa 8C Competizione w USA

Alfa Romeo 8C Competizione Alfa Romeo 8C Competizione

Ceremonia przekazania samochodu miała miejsce w "Miller Motorcars", gdzie ten wspaniały samochód odebrał jego nowy właściciel - James Glickenhaus, będący jednym z największych kolekcjonerów samochodów w świecie.

Glickenhaus wyznał, że jest szczególnie dumny z faktu, że to właśnie on jako pierwszy amerykański klient otrzymał Alfę Romeo. Natychmiast po oficjalnym przekazaniu kluczyków, kolekcjoner pojechał na jazdę testową, aby w pełni docenić główne zalety techniczne i dynamiczne swojej Alfy 8C Competizione.

Supersamochód, wyprodukowany w ilości zaledwie pięciuset egzemplarzy, został zaprojektowany w Centro Stile Alfa Romeo. Pod jego maską pracuje potężny 8-cylindrowy silnik o pojemności 4.7 litra, rozwijający moc 450 koni mechanicznych.

8C Competizione może się pochwalić świetnymi osiągami. Do 100 km/h przyspiesza w 4,2 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 292 km/h.

Pozostałe 84 egzemplarze modelu Alfa 8C Competizione przeznaczone dla klientów rynku amerykańskiego dotrą do Stanów zjednoczonych jeszcze przed końcem roku.

Źródło: Alfa Romeo

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Do Connecticut w USA dotarł właśnie pierwszy egzemplarz Alfy 8C Competizione przeznaczony na rynek amerykański.
    auto motor i sport, 2008-12-03 09:42:25
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij