Pierwsza Tesla Model 3 wyjechała z fabryki

Pierwszy egzemplarz Tesli Model 3 wyjechał z fabryki. Trafi on do garażu samego Elona Muska, jako prezent urodzinowy od członka zarządu.

Tesla Model 3 Materiały prasowe
Tesla Model 3 - pierwszy egzemplarz
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 990 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

To historyczny moment, bo na auto pierwsi klienci czekają od wielu miesięcy. Produkcja Tesli Model 3 ruszyła z kopyta. Docelowo ma powstawać nawet pół miliona egzemplarzy rocznie.

REKLAMA

Egzemplarz, który wyjechał z fabryki Tesli w Fremont, został sfotografowany oraz sfilmowany przez dziennikarzy motoryzacyjnych, którzy mieli to szczęście zjawić się we właściwym miejscu i czasie. Swoje oficjalne fotografie opublikował też sam producent. Jest bowiem co świętować.

Jak potwierdził założyciel Tesli, Elon Musk, pierwsze egzemplarze (nie ma potwierdzenia ile to będzie sztuk) trafią do pracowników firmy, by w ten sposób przejść ostateczne, konsumenckie testy i umożliwić usunięcie ewentualnych niedociągnięć.

Pierwsi klienci będą cieszyć się swoimi własnymi autami pod koniec lipca. Dokładnie na 28 lipca, zaplanowana jest oficjalna impreza, podczas której nastąpi przekazanie kluczyków pierwszym szczęśliwcom.

Ciekawostką jest fakt, że zgodnie z panującym w firmie zwyczajem, właścicielem pierwszego wyprodukowanego egzemplarza staje się ten, kto jako pierwszy wyłoży pełną sumę za dane auto. W przypadku Modelu S najszybszy był Steve Jurvetson, członek zarządu Tesli, który w na spotkaniu zarządu "rzucił" czekiem na pełną kwotę.

Dwa kolejne modele - Tesla Roadster oraz Tesla Model X - należą do Elona Muska. Jak jest z Modelem 3? Okazuje się, że choć pierwszy był Ire Ehrenpreis - również jeden z członków zarządu - postanowił on zrobić szefowi prezent na 46. urodziny i oddał mu prawa do pierwszego egzemplarza. W ten sposób w garażu Muska brakuje tylko pierwszego Modelu S...

REKLAMA

REKLAMA

Tesla Model 3 Materiały prasowe
Tesla Model 3 - pierwszy egzemplarz

Jeśli chodzi o liczby, to produkcja rosnąć ma wykładniczo. W sierpniu powstanie około 100 egzemplarzy Modelu 3, a we wrześniu będzie ich 1500, by od grudnia powstawało już 20 tysięcy miesięcznie. Docelowo wielkość produkcji sięgać ma pół miliona rocznie.

Model 3 ma być najbardziej przystępnym cenowo pojazdem w gamie producenta, stąd też zainteresowanie nim jest ogromne. Oferowany obok dużego sedana Model 3 oraz SUV-a Model X, nowy Model 3 trafi do szerokiej rzeszy klientów. Bazowa cena Tesli Model 3 na rodzimym rynku ma wynosić 35 tys. dolarów. 

REKLAMA