REKLAMA

Pierwsza Toyota GR Supra opuszcza fabrykę

Pierwsza Toyota GR Supra wyjechała z fabryki w Grazu. Ten wyjątkowy egzemplarz został sprzedany za... 2,1 mln dolarów.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Jak pisaliśmy niedawno temu, pierwszy egzemplarz nowej Toyoty Supry trafił na charytatywną aukcję, z której dochód przeznaczony został między innymi na wsparcie i pomoc dla ratowników poszkodowanych po zamachu na World Trade Center i ich rodzin.

REKLAMA

Kwota, jaką udało się uzyskać w wyniku prowadzonej licytacji, dosłownie zwala z nóg. Nieczęsto bowiem zdarza się, żeby produkowane seryjnie auto osiągało taką wartość już na starcie. Z pewnością pomógł w tym fakt, że to pierwszy egzemplarz, jaki zjechał z taśm fabryki, ale przede wszystkim chodzi o pomoc potrzebującym.

Kwota 2,1 miliona dolarów, czyli prawie 8 milionów złotych, uzyskana ze sprzedaży Supry, zasili konta fundacji American Heart Association oraz Bob Woodruff Foundation.

Zobacz także: 25-letnia Toyota Supra za pół miliona złotych

REKLAMA

REKLAMA

Toyota GR Supra – pierwszy egzemplarz

Pierwsza seryjna Supra 5. generacji jest pokryta szarym, matowym lakierem Storm Grey, z którym kontrastują czerwone lusterka boczne, matowe czarne koła oraz czerwone wnętrze z detalami z włókna węglowego.

Samochód został oznaczony numerem VIN 20201, który oznacza rok 2020 oraz pierwszy egzemplarz modelu. Pokrywa silnika została opatrzona autografem Akio Toyody, prezydenta Toyota Motor Corporation.

Zwycięzca aukcji otrzymał dodatkowo ekskluzywne podwójne zaproszenie VIP na wyścig Toyota Owners 400 na torze Richmond Raceway, a także profesjonalny kombinezon wyścigowy, jazdę samochodem bezpieczeństwa (pace car) i kilka okrążeń z weteranem wyścigów NASCAR, Michaelem Waltripem.

Zobacz także: serwis specjalny targów Poznań Motor Show 2019

REKLAMA

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA