REKLAMA

Pierwsza Toyota GR Supra za 2,1 mln dolarów

Pierwszy egzemplarz nowej generacji Toyoty Supry trafił na aukcję charytatywną, osiągając zawrotną cenę.

Toyota GR Supra (A90) - pierwszy egzemplarz Materiały prasowe
Toyota GR Supra - pierwszy egzemplarz
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 209 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Jak pisaliśmy miesiąc temu, pierwsza sztuka nowej Toyoty Supry trafiła na charytatywną aukcję, z której dochód przeznaczony został między innymi na wsparcie i pomoc dla ratowników poszkodowanych po zamachu na World Trade Center i ich rodzin.

Kwota, jaką udało się uzyskać w wyniku prowadzonej licytacji, dosłownie zwala z nóg. Nieczęsto bowiem zdarza się, żeby produkowane seryjnie auto osiągało taką wartość już na starcie. Z pewnością pomógł w tym fakt, że to pierwszy egzemplarz, jaki zjechał z taśm fabryki, ale przede wszystkim chodzi o pomoc potrzebującym.

Kwota 2,1 miliona dolarów, czyli prawie 8 milionów złotych, uzyskana ze sprzedaży Supry, zasili konta fundacji American Heart Association oraz Bob Woodruff Foundation.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota GR Supra (A90) - pierwszy egzemplarz Materiały prasowe
Toyota GR Supra - pierwszy egzemplarz

Toyota GR Supra – pierwszy egzemplarz

Pierwszy egzemplarz nowej Supry to wyjątkowy samochód na skalę światową. Jako jedyny został oznaczony numerem VIN o zakończeniu 20201. Cyfry 2020 reprezentują rok modelowy, zaś cyfra 1 oznacza, że jest to pierwsza Supra nowej generacji.

Samochód otrzymał szary matowy lakier Storm Grey, czerwone lusterka boczne i czarne matowe obręcze kół z lekkich stopów. Wnętrze zostało wykończone w czerwonej tonacji z elementami z włókna węglowego.

Zwycięzca aukcji otrzymał dodatkowo ekskluzywne podwójne zaproszenie VIP na wyścig Toyota Owners 400 na torze Richmond Raceway, a także profesjonalny kombinezon wyścigowy, jazdę samochodem bezpieczeństwa (pace car) i kilka okrążeń z weteranem wyścigów NASCAR, Michaelem Waltripem.

Jak wspomnieliśmy wyżej, Toyota przeznaczyła środki ze sprzedaży pierwszej Supry na wsparcie American Heart Association, najstarszej amerykańskiej organizacji charytatywnej, zajmującej się walką z chorobami serca i zawałami, a także Fundacji Boba Woodruffa, wspierającej ratowników, którzy ucierpieli podczas akcji ratunkowej po zamachach na World Trade Center w 2001 roku, oraz ich rodzinom.

REKLAMA

Toyota GR Supra (A90) - pierwszy egzemplarz Materiały prasowe
Toyota GR Supra - pierwszy egzemplarz

Toyota GR Supra – pierwsze zamówienia i cena

Toyota GR Supra, czyli piąta generacja legendarnego sportowego modelu, zadebiutowała na targach w Detroit 14 stycznia. Równocześnie Toyota rozpoczęła przyjmowanie zamówień na nowy model. W Polsce Toyota zebrała w ciągu pierwszych trzech dni aż 43 zamówienia na nową Suprę. Auto ma kosztować u nas około 300 tys. złotych.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA