[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Pierwsza Toyota GR Supra za 2,1 mln dolarów

Pierwszy egzemplarz nowej generacji Toyoty Supry trafił na aukcję charytatywną, osiągając zawrotną cenę.

Toyota GR Supra (A90) - pierwszy egzemplarz Toyota GR Supra - pierwszy egzemplarz
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 315 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Jak pisaliśmy miesiąc temu, pierwsza sztuka nowej Toyoty Supry trafiła na charytatywną aukcję, z której dochód przeznaczony został między innymi na wsparcie i pomoc dla ratowników poszkodowanych po zamachu na World Trade Center i ich rodzin.

Kwota, jaką udało się uzyskać w wyniku prowadzonej licytacji, dosłownie zwala z nóg. Nieczęsto bowiem zdarza się, żeby produkowane seryjnie auto osiągało taką wartość już na starcie. Z pewnością pomógł w tym fakt, że to pierwszy egzemplarz, jaki zjechał z taśm fabryki, ale przede wszystkim chodzi o pomoc potrzebującym.

Kwota 2,1 miliona dolarów, czyli prawie 8 milionów złotych, uzyskana ze sprzedaży Supry, zasili konta fundacji American Heart Association oraz Bob Woodruff Foundation.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota GR Supra (A90) - pierwszy egzemplarz Toyota GR Supra - pierwszy egzemplarz

Toyota GR Supra – pierwszy egzemplarz

Pierwszy egzemplarz nowej Supry to wyjątkowy samochód na skalę światową. Jako jedyny został oznaczony numerem VIN o zakończeniu 20201. Cyfry 2020 reprezentują rok modelowy, zaś cyfra 1 oznacza, że jest to pierwsza Supra nowej generacji.

Samochód otrzymał szary matowy lakier Storm Grey, czerwone lusterka boczne i czarne matowe obręcze kół z lekkich stopów. Wnętrze zostało wykończone w czerwonej tonacji z elementami z włókna węglowego.

Zwycięzca aukcji otrzymał dodatkowo ekskluzywne podwójne zaproszenie VIP na wyścig Toyota Owners 400 na torze Richmond Raceway, a także profesjonalny kombinezon wyścigowy, jazdę samochodem bezpieczeństwa (pace car) i kilka okrążeń z weteranem wyścigów NASCAR, Michaelem Waltripem.

Jak wspomnieliśmy wyżej, Toyota przeznaczyła środki ze sprzedaży pierwszej Supry na wsparcie American Heart Association, najstarszej amerykańskiej organizacji charytatywnej, zajmującej się walką z chorobami serca i zawałami, a także Fundacji Boba Woodruffa, wspierającej ratowników, którzy ucierpieli podczas akcji ratunkowej po zamachach na World Trade Center w 2001 roku, oraz ich rodzinom.

REKLAMA

Toyota GR Supra (A90) - pierwszy egzemplarz Toyota GR Supra - pierwszy egzemplarz

Toyota GR Supra – pierwsze zamówienia i cena

Toyota GR Supra, czyli piąta generacja legendarnego sportowego modelu, zadebiutowała na targach w Detroit 14 stycznia. Równocześnie Toyota rozpoczęła przyjmowanie zamówień na nowy model. W Polsce Toyota zebrała w ciągu pierwszych trzech dni aż 43 zamówienia na nową Suprę. Auto ma kosztować u nas około 300 tys. złotych.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij