Pierwsza Toyota Supra trafi na aukcję

Motoryzacyjny świat oczekuje na oficjalną prezentację nowej Toyoty Supry. Wiemy już, że pierwszy egzemplarz modelu trafi na aukcję.

Toyota Supra materiały prasowe
Toyota Supra
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 223 900 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Nowa Toyota Supra w wersji produkcyjnej zostanie po raz pierwszy pokazana światu dokładnie 14 stycznia 2019 roku, na targach motoryzacyjnych w Detroit. A już pięć dni później zakończy się aukcja pierwszego na amerykańskim rynku egzemplarza nowego modelu, z której dochód wesprze organizacje charytatywne.

O tym, jak ma wyglądać nowa Supra, mamy już pewne pojęcie, bowiem koncern opublikował zdjęcia zakamuflowanego modelu w wersji przedprodukcyjnej. Prototyp pojechał w specjalnym pokazie podczas Goodwood Festival of Speed w Wielkiej Brytanii. Szczegóły konstrukcji, designu i wyposażenia seryjnej Supry poznamy jednak dopiero za miesiąc.

Zobacz także: jeździliśmy prototypem Toyoty Supry!

Fani sportowych samochodów nie mogą się doczekać, kiedy siądą za kierownicą nowej sportowej Toyoty. Ci, którzy chcą mieć ją na własność, będą musieli być czujni, bo kiedy pojawi się możliwość zamówienia Supry w Polsce, zapewne pula egzemplarzy przeznaczonych dla naszego kraju szybko się wyczerpie.

Tak samo będzie zresztą na wszystkich rynkach, na których Supra się pojawi. To oznacza silne emocje – nie tylko za kierownicą auta, ale także w oczekiwaniu na nowe wcielenie japońskiej legendy.

Toyota Supra materiały prasowe
Toyota Supra

Amerykanie wiedzą, jak spieniężać takie zainteresowanie. Pierwszy egzemplarz Supry dostępny w Stanach Zjednoczonych od ponad 20 lat zostanie sprzedany na aukcji 19 stycznia 2019 roku. Za transakcję odpowiada dom aukcyjny Barrett-Jackson Auction w Scottsdale w stanie Arizona.

Ten jedyny w swoim rodzaju samochód będzie nosił numer VIN z cyframi 20201. Tylnonapędowe coupe będzie pokryte szarym matowym lakierem, z którym będą kontrastowały czerwone lusterka boczne, wnętrze wykończone czerwoną skórą i czarne matowe koła. Plakietka z włókna węglowego we wnętrzu będzie przypominać, że jest to pierwszy egzemplarz Supry 2020.

Zobacz także: limitowana klasyczna Toyota Supra w Polsce

Aukcja wesprze American Heart Association, zajmującą się zdrowiem publicznym, oraz The Bob Woodruff Foundation, wspierająca ratowników, którzy ucierpieli podczas akcji ratunkowej po zamachach na wieże World Trade Center.

Podczas aukcji w Barrett-Jackson pierwszy egzemplarz Supry będzie reprezentowany przez prototyp. Właściwy seryjny samochód trafi do zwycięzcy licytacji w pierwszej połowie 2019 roku.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA