Pierwsza doba w trakcie trwania nowych przepisów

Nowe przepisy mogą niechlubnie podnieść statystykę zabieranych praw jazdy. Już w ciągu doby od momentu wprowadzenia restrykcji prawo jazdy utraciło 144 kierowców.

Zgodnie z nowymi zasadami kierowcy, którzy w terenie zabudowanym przekroczą dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h zostają pozbawieni uprawnień do kierowania pojazdem. Przepisy wprowadzono w poniedziałek o godzinie 24:00 i w ciągu doby już 144 kierowców straciło prawo jazdy.

Jak twierdzi rzecznik prasowy policji KGP Mariusz Sokołowski najwięcej uprawnień zabrano w województwie Wielkopolskim - 26. Oprócz liczby kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h, zatrzymano 12 praw jazdy za rażące naruszenie przepisów drogowych.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku policja zatrzymała 70 244 praw jazdy (średnio 192 kierowców dziennie). Jeśli utrzyma się średnia z ostatniej doby to od momentu wprowadzenia przepisów do końca roku prawo jazdy może stracić ok. 32 tys. kierowców. W 2013 roku niemal 57 tys. osób straciło prawo jazdy.

Zobacz również:
REKLAMA