Pierwsza seria Hyundaia i30 N wyprzedana

Zaledwie dwa dni wystarczyły do tego, by seria 100 egzemplarzy Hyundaia i30 N First Edition została wyprzedana.

Hyundai i30 N
Hyundai i30 N
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Niemiecki oddział Hyundaia rozpoczął przyjmowanie zamówień w poniedziałek 31 lipca. Stawką był zakup jednego z zaledwie 100 egzemplarzy serii First Edition pierwszego w historii marki hot-hatcha, Hyundaia i30 N. Chętni wpłacili 1000 euro zaliczki.

REKLAMA

- Ogromne zainteresowanie serią First Edition cieszy nas i utwierdza w tym, że stworzenie wersji N było dobrą decyzją - przyznał wysoki przedstawiciel marki. - Nasz pierwszy sportowy model spod znaku N został zaprojektowany od podstaw, żeby dostarczyć czystej przyjemności z jazdy na drodze i na torze, dostępnej dla szerokiej rzeszy klientów - dodał.

Hyundaie i30 N First Edition są wyposażone w "Performance Package", co oznacza moc 275 KM, pochodzącą z 2-litrowego silnika. Mają ponadto 19-calowe koła z wyczynowymi oponami Pirelli P Zero, wydajniejsze hamulce, aktywny wydech czy elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

Co ciekawe, każdy ze 100 nabywców pierwszych egzemplarzy First Edition zostanie zaproszony na tor Nurburgring, gdzie będzie uczestniczyć w warsztatach i przejdzie szkolenie sportowej jazdy.

REKLAMA

REKLAMA

Hyundai i30 N
Hyundai i30 N

Przypomnijmy jeszcze na koniec kilka podstawowych danych. Kupując i30 N, można wybrać jedną z dwóch wersji, różniących się mocą. Pochodzi ona z 2-litrowego, turbodoładowanego silnika, który generuje standardowo 250 KM mocy. W wersji Performance Package natomiast będzie to 275 KM.

Jednostka napędowa współpracuje z sześciostopniową manualną skrzynią biegów, podczas gdy dwusprzęgłowy automat dołączy do oferty w późniejszym czasie.

REKLAMA

Hyundai i30 N
Hyundai i30 N

W warunkach idealnej przyczepności napędzany na przednią oś Hyundai i30 N przyspieszy od 0 do 100 km/h w 6,4 sekundy w przypadku wersji 250-konnej lub 6,1 sekundy w mocniejszej odmianie.

Ceny w Niemczech zaczynają się od 30,9 tys. euro.

REKLAMA

REKLAMA