Pierwsza taka hybryda – Hyundai Elantra LPI HEV

Hyundai Elantra LPI HEV
Hyundai Elantra LPI HEV
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 81 900 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Auto napędzane jest 1,6-litrowym silnikiem spalinowym o mocy 114 koni mechanicznych, współpracującym z 20-konnym silnikiem elektrycznym Wyjątkowość Elantry polega na tym, że w odróżnieniu od innych hybryd, jednostka spalinowa zasilana jest nie benzyną, a gazem ziemnym.

Samochód ma identyczne osiągi, co zwyczajna odmiana 1.6, pierwszą setkę robi więc w ciągu 11,7 sekundy. Średnio na jednym litrze paliwa Elantra LPI HEV przejedzie 17,8 km. Hyundai twierdzi, że roczna oszczędność (przy założeniu przebiegu 20 000 km) to jakieś 1100 dolarów.

Aby zmaksymalizować efektywność Elantry, Hyundai zastosował w niej system start/stop oraz tak zwany "Eco Guide", wskazujący czy auto akurat zużywa dużo czy mało paliwa. Ponadto, w wyposażeniu samochodu znalazł się system odzyskiwania energii przy hamowaniu.

W Korei Hyundai Elantra LPI HEV ma kosztować 20,5 miliona wonów, co daje kwotę 16 180 dolarów. Koreańczycy chcą sprzedawać 7500 sztuk rocznie. Na razie nie ma planów, by eksportować hybrydę do innych krajów.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA