Pierwsze zdjęcia europejskiej Kii Optima - Targi Frankfurt 2015

Podobnie jak Mondeo, Kia Optima zadebiutowała na rynku amerykańskim nieco wcześniej. Do sieci trafiły pierwsze, nieoficjalne zdjęcia koreańskiego sedana dla Europy. 

Wydawałoby się, że doskonale wiemy już jak wygląda Kia Optima drugiej generacji. Okazuje się jednak, że zaprezentowany na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Nowym Yorku model to wersja przeznaczona na rynek amerykański. Optima na Stary Kontynent będzie różnić się nieco od tej, pokazanej na nowojorskich halach wystawowych.

REKLAMA

Na czym polegają te różnice? Z zewnątrz to przede wszystkim inaczej wymodelowane zderzaki, zmienione w nich wloty powietrza i potrójne światła do jazdy dziennej, które w europejskiej wersji znalazły swoje miejsce właśnie w zderzaku. Choć kształt kloszy reflektorów pozostaje ten sam, to ich wewnętrzna aranżacja mocno się od siebie różni. To, co jeszcze pozwalają nam dostrzec nieoficjalne, przedpremierowe zdjęcia, to inne alufelgi. Na rynku europejskim świecące, chromowane „alusy” raczej nie mają wzięcia.

Jednak to, co dzielić będzie od siebie amerykańską i europejską Optimę to nie tylko stylistyczne detale, w grę wchodzą również czysto mechaniczne różnice. „Nasza” Kia najprawdopodobniej dostępna będzie z 1,7-litrowym dieslem o mocy 141 KM i 340 Nm. Te wartości, za pośrednictwem przednich kół, przenosić będzie na asfalt 6-stopniowa ręczna skrzynia biegów, lub opcjonalnie, 7-biegowy „automat” o dwóch sprzęgłach. Jak już Was informowaliśmy, według ostatnich plotek, Optima zostanie pokazana również w mocnej odmianie GT z 2-litrowym „benzyniakiem” o mocy 247 KM.

Nie czekajcie jednak na Optimę w rodzinnym nadwoziu kombi, którego można by się przecież spodziewać po zaprezentowanym w Genewie koncepcie Sportspace. Szefostwo marki oświadczyło już, że Optimy z pojemniejszym bagażnikiem nie będzie. Uważają oni, że taki model mógłby niepotrzebnie konkurować z SUV-em Sorento. Optima sedan w europejskiej specyfikacji odbędzie swoją premierę już za niecały miesiąc na salonie samochodowym we Frankfurcie. Dokładniejszych informacji i zdjęć możemy się jednak spodziewać nieco wcześniej. 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA