REKLAMA

Pierwsze zdjęcia wnętrza nowego Volkswagena ID.4

Przestronna kabina, oszczędność formy, efektowne oświetlenie i ekologiczne materiały – oto wnętrze Volkswagena ID.4 pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a marki.

VW ID.4 materiały prasowe
VW ID.4

Produkcja ID.4 ruszyła pod koniec sierpnia. ID.4 stanie się reprezentantem Volkswagena w szybko rosnącym segmencie kompaktowych SUV-ów. Będzie produkowany i sprzedawany nie tylko w Europie, lecz również w Chinach i w Stanach Zjednoczonych. Zastosowanie elektrycznego układu napędowego, którego elementy nie zajmują wiele miejsca, dało projektantom pole do popisu. Główny stylista koncernu – Klaus Zyciora – opisuje stylizację nowego SUV-a prostą formułą: „Z zewnątrz wolność, w środku wolna przestrzeń”. 

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

VW ID.4materiały prasowe
VW ID.4

 

REKLAMA

Volkswagen ID.4 - Typowy SUV: duże drzwi, wysoko umieszczone fotele

Klamki znajdują się równo z karoserią i wysuwają się elektrycznie. Kierowca i pasażerowie dostają się do wnętrza przez duże drzwi i siedzą wysoko, na kanapie z tyłu jest tak dużo miejsca jak w SUV-ie wyższej klasy niż ID.4. Nie ma też problemu ze zmieszczeniem bagażu – nawet gdy oparcia tylnych siedzeń są ustawione pionowo, pojemność bagażnika wynosi 543 litrów.

Tablica rozdzielcza zdaje się zawieszona w powietrzu – nie łączy się ze środkową konsolą, która z kolei jest osobnym elementem wnętrza. Duży szklany panoramiczny dach (dostępny opcjonalnie) pozwala patrzeć w niebo. Po zmroku szczególny nastrój wprowadza do wnętrza system oświetlenia ambiente dostępny w 30 kolorach. W ID.4 nowoczesność ma się łączyć z intuicyjną i nieskomplikowaną obsługą. Klaus Zyciora zauważa: „Łatwość obsługi urządzeń w ID.4 to cecha elektrycznych crossoverów nowej generacji.”

 

VW ID.4materiały prasowe
VW ID.4

 

REKLAMA

Volkswagen ID.4 - ID.Light

Nowym elementem, w który zostaną wyposażone wszystkie modele z rodziny ID. jest system oświetlenia ID.Light, czyli świetlny pas diod przebiegający pod przednią szybą, który odpowiednim kolorem przekazuje kierowcy różne informacje. ID.Light towarzyszy kierowcy, gdy wsiada on do samochodu sygnalizując gotowość do jazdy i fakt odblokowania (lub zablokowania) zamków. Podkreśla również informacje przekazywane przez systemy asystujące oraz przez nawigację, zwraca uwagę na konieczność hamowania w niebezpiecznej sytuacji czy też na przychodzące połączenie telefoniczne. Razem z systemem nawigacyjnym ID.Light pozwala łatwo poruszać się w gęstym ruchu – migające światło wskazuje na konieczność zmiany pasa i ostrzega kierowcę, gdy ID.4 znajduje się na niewłaściwym pasie ruchu.

 

VW ID.4materiały prasowe
VW ID.4

 

REKLAMA

Volkswagen ID.4 - Wysoki komfort i tapicerka bez elementów pochodzenia zwierzęcego

Przednie fotele Volkswagena ID.4 w inauguracyjnej wersji ID.4 1ST Max opatrzono znakiem jakości AGR przyznawanym przez lekarzy ortopedów. Fotele te można regulować elektrycznie w wielu płaszczyznach, ich napełniane pneumatycznie poduszki podpierające kręgosłup krzyżowy mają również funkcję masażu. Wybrane materiały wykończeniowe podkreślają przytulny, domowy charakter wnętrza. W wypadku obydwu oferowanych w przyszłości inauguracyjnych modeli ID.4 zastosowano tapicerkę nie zawierającą materiałów pochodzenia zwierzęcego. Składa się ona ze sztucznej skóry oraz tkaniny ArtVelours z mikrowłókien, zrobionej w 20 procentach z recyklingowanych butelek typu PET.

We wnętrzu modeli ID.4 1ST i ID.4 1ST Max dominują spokojne kolory Platinum Grey i Florence Brown. Kierownicę, kolumnę kierownicy, obudowy ekranów oraz znajdujące się na drzwiach panele z polami do obsługi różnych funkcji utrzymano w eleganckim kolorze Piano Black lub sterylnym Electric White. Jasne barwy nadają wnętrzu futurystyczny wygląd, podkreślając prostotę zastosowanych w nim form.

W ramach strategii „Transform 2025+” marka Volkswagen zainwestuje do 2024 roku 11 miliardów euro w rozwój elektrycznej mobilności. ID.4, jako pierwszy w pełni elektryczny SUV Volkswagena, jest po ID.3 drugim modelem z nowej rodziny ID. Światowa premiera modelu ID.4 odbędzie się jeszcze we wrześniu 2020 roku.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA