Pierwsze zdjęcie Renault Megane RS

Premiera Renault Megane RS zbliża się wielkimi krokami, tymczasem w sieci pojawiło się szpiegowskie zdjęcie tyłu auta.

Renault Megane RS
Renault Megane RS
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 84 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Jak widać na fotografii, tył nowego Renault Megane RS jest bardzo drapieżny. Rozbudowany dyfuzor z trapezoidalną, centralnie umieszczoną końcówką wydechu idealnie współgra z dwoma sporymi wylotami powietrza po obu stronach zderzaka.

REKLAMA

Z wcześniejszych przecieków, w postaci zdjęć zamaskowanych egzemplarzy prototypowych, wiemy też, że zderzak przedni będzie miał wbudowane światła efektownie ułożone w logo Renault Sport.

Na rynku nowe Renault Megane RS będzie musiało zmierzyć się z rywalami, którzy tanio skóry nie sprzedadzą. Jest tu Ford Focus RS, uznawany za najlepszego obecnie hot-hatcha, jest też niemal doskonały Volkswagen Golf R. Gdzieś na drugim biegunie zbliża się nowa generacja ostentacyjnej i drapieżnej Hondy Civic Type R. To trudni rywale, ale Renault Sport nigdy nie składa broni.

REKLAMA

REKLAMA

Pod maskę nowego Megane RS trafić ma 2-litrowy silnik z turbodoładowniem, którego cztery cylindry mają wycisnąć maksymalną moc zbliżoną do 300 KM. Będzie ona przenoszona za pośrednictwem 6-biegowej manualnej lub dwusprzęgłowej automatycznej skrzyni EDC, wyłącznie na przednie koła, jak choćby w Civicu Type R.

Dla poprawy prowadzenia oraz żeby umożliwić skuteczne przeniesienie 300 KM na jedną oś, producent opracowuje nową wersję systemu czterech skrętnych kół, która obok mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu i sportowego zawieszenia, powinna w zupełności wystarczyć. Jak będzie, zobaczymy.

Nowe Renault Megane RS zostanie pokazane jesienią, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, skąd przeprowadzimy obszerną relację.

Zobacz także:
REKLAMA