Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Pierwsze zdjęcie Renault Megane RS

Premiera Renault Megane RS zbliża się wielkimi krokami, tymczasem w sieci pojawiło się szpiegowskie zdjęcie tyłu auta.

Renault Megane RS Renault Megane RS

Jak widać na fotografii, tył nowego Renault Megane RS jest bardzo drapieżny. Rozbudowany dyfuzor z trapezoidalną, centralnie umieszczoną końcówką wydechu idealnie współgra z dwoma sporymi wylotami powietrza po obu stronach zderzaka.

Z wcześniejszych przecieków, w postaci zdjęć zamaskowanych egzemplarzy prototypowych, wiemy też, że zderzak przedni będzie miał wbudowane światła efektownie ułożone w logo Renault Sport.

Na rynku nowe Renault Megane RS będzie musiało zmierzyć się z rywalami, którzy tanio skóry nie sprzedadzą. Jest tu Ford Focus RS, uznawany za najlepszego obecnie hot-hatcha, jest też niemal doskonały Volkswagen Golf R. Gdzieś na drugim biegunie zbliża się nowa generacja ostentacyjnej i drapieżnej Hondy Civic Type R. To trudni rywale, ale Renault Sport nigdy nie składa broni.

Pod maskę nowego Megane RS trafić ma 2-litrowy silnik z turbodoładowniem, którego cztery cylindry mają wycisnąć maksymalną moc zbliżoną do 300 KM. Będzie ona przenoszona za pośrednictwem 6-biegowej manualnej lub dwusprzęgłowej automatycznej skrzyni EDC, wyłącznie na przednie koła, jak choćby w Civicu Type R.

Dla poprawy prowadzenia oraz żeby umożliwić skuteczne przeniesienie 300 KM na jedną oś, producent opracowuje nową wersję systemu czterech skrętnych kół, która obok mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu i sportowego zawieszenia, powinna w zupełności wystarczyć. Jak będzie, zobaczymy.

Nowe Renault Megane RS zostanie pokazane jesienią, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, skąd przeprowadzimy obszerną relację.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  No zapowiada się co najmniej ciekawie... Jestem ciekaw jaki będzie w całokształcie. Biorąc pod uwage roczne modele Renault to ten model na prawdę będzie miał moc. Ostatnio wypożyczałem w Panek jeden z rocznych modeli i na prawdę miło mnie zaskoczył
  ~amadeusz.p, 2017-08-17 21:26:31
 • avatar
  zgłoś
  A tutaj drugie http://www.autozeitung.de/renault-megane-rs-2017-preis-technische-daten-131978.html
  ~Adam, 2017-08-15 13:04:20
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij