Pierwszy Bugatti Veyron na sprzedaż

Wyprodukowany z numerem 001 egzemplarz Bugatti Veyrona idzie pod młotek. 9-letni hipersamochód był też gwiazdą genewskiego salonu samochodowego w 2015 roku. 

fot. rmsothebys.com

Dziś świat zachwyca się trzema hiperautami: Ferrari LaFerrari, Porsche 918 Spyder i McLarenem P1. Przed nimi był jednak samochód, o którym mówiło się jako o cudzie techniki i który z pewnością na zawsze zapisał się na kartach historii. Bugatti Veyron - pierwsze produkcyjne auto, które przełamało granicę 400 km/h. Jego pierwszy wyprodukowany egzemplarz, noszący numer 001, w  przyszłym miesiącu ma zostać sprzedany na licytacji.

REKLAMA

Wykończony w dwukolorowym malowaniu hipersamochód utrzymany jest w niesamowitym stanie. Tutaj, znane z portali aukcyjnych określenia „igła”, czy „jak nowy”, można potraktować dosłownie. Niski przebieg, wynoszący jedynie 1229 km, oraz najlepsza opieka i serwis zagwarantowany przez dealera Bugatti w Beverly Hills są gwarantem autentyczności i znakomitej kondycji pojazdu.

Ile wart jest ta 9-letnia, jeżdżąca legenda? Biorąc pod uwagę jego stan i wyjątkowość, nie można liczyć na okazyjną cenę. Szacuje się, że Veyron 001 może zostać sprzedany za kwotę od 6,75 mln zł do nawet 9 mln zł. 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA