Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Pierwszy FCX dostarczony

Honda FCX Clarity Honda FCX Clarity - World Green Car of the Year 2009 

W ciągu następnych trzech lat do "ludożerki" ma trafić nawet 200 takich aut - głównie do osób zamieszkałych w Stanach Zjednoczonych i Japonii.

Pierwsze auto zostało przekazane aktorce Jamie Lee Curtis i jej mężowi Christoperowi Guestowi. Kluczyki do kolejnego ma otrzymać reżyser filmowy Ron Yerxa.

"Nie spodziewałam się, że będzie taki luksusowy. Kocham jego wnętrze, styl i sposób obsługi. FCX to bardzo przyjazny i nowoczesny samochód" - powiedziała o aucie Jamie Lee Curtis.

FCX to auto czteroosobowe, które jest w stanie przejechać na jednym zbiorniku z wodorem (o pojemności 171 litrów) aż 280 mil, czyli 464 kilometry. To o 30% więcej niż wcześniejsze prototypy Hondy o napędzie wodorowym.

Moc silnika elektrycznego wynosi 134 konie mechaniczne, co pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej 160 km/h. Układ napędowy wspomagany jest przez spory akumulator litowo-jonowy, umieszczony z tyłu auta w sąsiedztwie zbiornika z wodorem, przechowywanym pod ciśnieniem 350 atmosfer.

Źródło: Honda

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ciekawe, czy i kiedy będziemy jeździć na wodorze. Już coraz mniej ludzi stać na benzynę. Na szczęście można oszczędzić na samym aucie, sprowadzając je sobie zza granicy.
  ~Markus, 2008-08-22 01:02:43
 • avatar
  zgłoś
  Wodorowa Honda FCX trafiła w ręce aktorki Jamie Lee Curtis, zamieszkałej w Kalifornii.
  auto motor i sport, 2008-08-21 11:38:47
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij