Pierwszy egzemplarz Forda Mustanga na aukcji

W Indianapolis, na aukcji organizowanej przez Mecum Auctions zostanie zlicytowany pierwszy w historii egzemplarz Ford Mustanga.

Mecum Auctions
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 244 200 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Według oficjalnej informacji podawanej przez Mecum, auto widoczne na zdjęciu to pierwszy w historii Mustang w wersji hardtop. Samochód nosi dający do myślenia numer seryjny - 00002. Mustang ma niebieskie nadwozie w odcieniu Caspian i jego pierwszy montaż miał miejsce w fabryce Forda, w Allen Park. Samochód jest jednym z około 180 egzemplarzy, które powstały w tym zakładzie jako sztuki przed produkcyjne.

REKLAMA

Według Mecum ten egzemplarz został ukończony w fabryce Dearborn, w miejscu w którym nadano mu numer VIN 5F07U100002. I właśnie to ten kod wskazuje na pierwszego w historii Mustanga w nadwoziu hardtop. Pierwszy, jeszcze prototypowy Mustang był kabrioletem. 

Historia tego egzemplarza jest bardzo ciekawa. Auto miało trafić do siedziby Ford Brown Brothers w Vancouver (Kanada). Jednak w wyniku pomyłki przy transporcie samochód zawitał do firmy  Whitehorse Motors w Yukon, miesiąc po tym jak Mustang zadebiutował na rynku. Lokalny dealer użytkował następnie go jako pojazd demonstracyny pojazd i sprzedał go w 1965 roku.

Auto 13 razy zmieniało właściciela, aż w 1997 trafiło do pasjonata Mustangów, Boba Fria. Człowiek ten w spokoju przez 2 lata odrestaurowywał samochód, aby przywrócić go do odpowiedniej kondycji.

Aukcja w Indianapolis, gdzie zostanie zlicytowany Mustang z 1965 roku odbędzie się 16 maja. Nikt nie chce zdradzić nawet szacunkowej kwoty, którą można będzie uzyskać na licytacji za ten model. Ale wiemy jedno, stawka na tego konia będzie ogromna. 

Zobacz także:
REKLAMA