Pierwszy taki bobslej od Nissana

Nissan przełamuje konwencje i przedstawia pierwsze na świecie, 7-osobowe sanie bobslejowe. Pomysł zaczerpnięto z siedmioosobowego Nissana X-Traila.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Prace nad pierwszymi na świecie, 7-osobowymi saniami bobslejowymi odbywały się przy pomocy ekspertów z tej dziedziny sportowej. Koncept tradycyjnych, 4-osobowych sań, przerobiono tak, by mogły pomieścić siedem osób, tak jak ma to miejsce w X-Trailu.

Nowy sprzęt sportowy jest w stanie osiągnąć prędkość 105 km/h, wytwarzając przeciążenia sięgające nawet 4,5G (w F1 dochodzi do 5,5G). Projektując przód bobsleju wzorowano się na dużym SUV-ie. Oprócz podobnych linii stylistycznych, znajdziemy tam też światła LED, przypominające te z modelu X-Trail. Nie zapomniano oczywiście o logo Nissana na "dziobie". Bobslej został zbudowany przez specjalistę tej dziedziny - Diego Menardi.

Nissan postanowił wypróbować pierwsze, 7-osobowe sanie świata na Olimpijskim Torze Bobslejowym w Insbrucku. "Chcieliśmy sprawdzić naszego, głodnego przygód crossovera, aby poczuł dreszczyk emocji, towarzyszący bobslejom" - mówił z dumą Darryl Scriven, Design Manager Nissan Design Europe.

Poniżej zamieszczamy filmik, na którym widać, jak Nissan testuje bobslejowe sanie na torze w Insbrucku.

REKLAMA