Pirelli gra w kolory

Aby umożliwić odróżnianie sześciu rodzajów opon, na każdym z nich pojawią się inne barwy umieszczonych na ściankach bocznych logotypów Pirelli i Pzero. Zgodnie z przepisami na każdy wyścig przywożone będą tylko dwa rodzaje opon na suchy tor - określane jako "podstawowe" i "opcjonalne". Dodatkowo w razie opadów deszczu można korzystać z opon przejściowych i deszczowych.

REKLAMA

Oto sześć kolorów:
Deszczowe - pomarańczowe
Przejściowe - jasnoniebieskie
Supermiękkie - czerwone
Miękkie - żółte
Pośrednie - białe
Twarde - srebrne

Ogumienie deszczowe używane jest w przypadku silnego deszczu, a przejściowe służy do jazdy po wilgotnym lub przesychającym torze. Opony supermiękkie zapewniają dużo szybkości kosztem wytrzymałości, a miękkie wystarczają na nieco dłużej, przy zachowaniu dobrych osiągów. Pośrednia opona to zbalansowany kompromis, a twarda jest najbardziej wytrzymała.
Aby bardziej zróżnicować ogumienie podstawowe i opcjonalne, strategia Pirelli opiera się na dostarczaniu na każdy wyścig opon różniących się co najmniej o dwa poziomy.

Podstawowe i opcjonalne ogumienie na pierwsze trzy Grand Prix w tym sezonie (Australię, Malezję oraz Chiny) to twarda i miękka mieszanka.

Otwierający wyścig sezonu 2011 w Formule 1, Grand Prix Australii, odbędzie się 27 marca na torze Albert Park w Melbourne. Dwadzieścia cztery samochody na oponach Pirelli ustawią się na starcie o 17:00 czasu lokalnego.

zobacz galerię

REKLAMA