Pit stop w sercu Warszawy?

Verva, pitstop
Pit stop Verva Racing Teamu

Była to zapowiedź wyścigów ulicznych, które już 21 sierpnia po raz pierwszy odbędą się w Warszawie. Gwiazdą imprezy będzie czołowy zespół Formuły 1.

Pit stop, czyli zjazd bolidu lub samochodu podczas wyścigu do alei serwisowej w celu ekspresowej wymiany opon, tankowania lub usunięcia drobnych usterek, Warszawiacy mogli obejrzeć dzisiejszego poranka na przystankach autobusowych znajdujących się w najbardziej uczęszczanych punktach przy al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej. Sportowy samochód VERVA Racing Team, który od tegorocznego sezonu bierze udział w  serii wyścigowej Porsche Supercup, poruszał się po dwóch największych stołecznych arteriach.

Na przystankach w pobliżu Hotelu Marriot, Ronda Dmowskiego oraz pl. Konstytucji ekipy profesjonalnych mechaników, które na co dzień współpracują z VERVA Racing Team, w czasie kilkudziesięciu sekund przeprowadziły kompletny pit stop wymieniając  tym czasie opony, tankując paliwo oraz regulując tylny spojler, a wszystko to na oczach zdezorientowanych kierowców i przechodniów. Łącznie zespół przeprowadził 5 takich operacji.

VERVA Street Racing to impreza, która odbędzie się 21 sierpnia w Warszawie. Tego dnia ulice Warszawy przeobrażą się w prawdziwy tor uliczny, na którym rywalizować będą przedstawiciele kilku serii wyścigowych m.in. Formuły 1, Le Mans czy wspomnianego Porsche Supercup. Trasa zostanie poprowadzona wokół pl. Piłsudskiego i pl. Teatralnego. Podczas imprezy publiczność zobaczy również kilkadziesiąt superluksusowych sportowych samochodów, które pod maską mają nawet ponad 800 KM, pokazy stunterów, atrakcje przygotowane przez zespół rajdowy ORLEN Team czy gokartowy wyścig gwiazd filmu, muzyki i sportu.

 

REKLAMA