Płoną Volkswageny w USA?

Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 690 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W związku z raportem opublikowanym przez Amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) Volkswagen wzywa do serwisu 380 tysięcy samochodów wyprodukowanych w latach 2006-2010. Chodzi o modele Jetta, Jetta SportWagon, Golf, Rabbit i New Beetle wyposażonych w silnik o pojemności 2,5 litra. Istnieje ryzyko, że elementy zbiorników na płyn do spryskiwaczy znajdują się za blisko przewodów paliwowych i mogą powodować ich przetarcie, co z kolei może prowadzić do wycieków paliwa i pożarów w komorze silnika.

Co więcej, NHTSA prowadzi dochodzenie w sprawie czterocylindrowych, turbodoładowanych silników montowanych w Passatach w latach 2001-2007. Agencja otrzymała dotąd 14 skarg na pożary w komorze silnika wywołane usterką cewki zapłonowej i 21 zgłoszeń o usterkach tej części, które nie zakończyły się pożarami. W ogóle do NHTSA spłynęło 199 zażaleń związanych z cewką zapłonową w Passatach. Jeśli Agencja potwierdzi zagrożenie związane z tymi elementami, do serwisów w USA będzie musiało wrócić 490 tysięcy Passatów.

Zeszłoroczna akcja przywoławcza Toyoty nie zaszkodziła Japończykom w sprzedaniu 1,94 miliona nowych samochodów w USA i utrzymaniu pozycji światowego lidera. Czy w tym roku równie bezboleśnie poradzi sobie VW?

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA