Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Początek lipca - ceny paliw na stacjach niemal bez zmian

Dystrybutor z paliwem

W polskich rafineriach również obyło się bez większych niespodzianek w postaci skoków cen hurtowych, w związku z tym polscy kierowcy w tym tygodniu tankują w cenach, które zasadniczo nie różnią się od tych, sprzed tygodnia.

Średnie cena detaliczne ceny paliw w kraju utrzymały się na poziomie, wyznaczonym tydzień temu. Z raportu cenowego przygotowanego przez e-petrol.pl wynika, że przeciętnie na polskich stacjach paliwo litr najpopularniejszej benzyny 95 kosztuje 4,69 zł, za olej napędowy kierowcy płacą przeciętnie 4, 73 zł, a za autogaz 2,15 zł.


Na poszczególnych stacjach paliw w kraju rozpiętość cen jest znaczna. Wśród monitorowanych przez e-petrol.pl stacji najtaniej można było zatankować benzynę w cenie 4,49 zł, a najdrożej po 4,79 zł. W przypadku diesla przedział wynosił 4,45-4,85 zł za litr. Dla LPG rozpiętość cen wynosiła niespełna 30 groszy: od 1,99 do 2,29 zł za litr.

Gabriela Kozan, e-petrol.pl

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Na światowych giełdach wczoraj po raz kolejny baryłka ropy naftowej przekroczyła nienotowany dotąd poziom 134 dolarów. Jednak w ślad za drożejącym surowcem nie podrożały paliwa na rynkach europejskich.
    auto motor i sport, 2008-07-02 09:45:41
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij