Pod prąd

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 79 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Klienci w Europie zakupili ponad 33 500 sztuk tego popularnego modelu w wersji hatchback i kombi. Od momentu wprowadzenia i30 na rynek w 2007 r. sprzedano ponad 120 000 egzemplarzy, co oznacza, że jest to najszybciej sprzedający się model w historii Hyundaia w Europie.

Silną stroną i30 jest zastosowanie nowoczesnych, mocnych i ekologicznych silników. Szczególną popularnością cieszy się nowa jednostka 1.6 CRDi o mocy 115 koni mechanicznych, emitująca 119 g/km CO2 na kilometr, co jest istotnym argumentem na rynkach stosujących preferencyjne stawki podatkowe.

Niedawno do sprzedaży wprowadzono wersję i30 Blue z system ISG (Idle Stop and Go), umożliwiającym redukcję zanieczyszczeń nawet o 15%. Technologia ISG sprawdza się idealnie we wzmożonym ruchu miejskim, gdzie istnieje nieustanna potrzeba ruszania i zatrzymywania się. System automatycznie wyłącza silnik, kiedy samochód całkowicie się zatrzyma (skrzynia biegów na luzie), a uruchamia go ponownie natychmiast, jak tylko kierowca naciśnie pedał sprzęgła.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2009r Hyundai był jedynym, dużym producentem, który znacząco poprawił swój udział na rynku europejskim.

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA