REKLAMA

Podium Roberta Kubicy w serii DTM!

Podczas niedzielnej sesji, która odbyła się 18 października 2020 r w belgijskim Zolder, Robert Kubica po bardzo dobrej oraz przemyślanej jeździe zajął 3. miejsce. Dzięki temu zainkasował 15 punktów do klasyfikacji generalnej.

Robert Kubica materiały prasowe
Robert Kubica w BMW na podium.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

To był dobry dzień dla Kubicy. W porannych klasyfikacjach pojechał z dziesiątym czasem i w popołudniowym wyścigu startował z pola nr 10. Po starcie awansował na 9. miejsce, a po groźnie wyglądającej kraksie Frijnsa, Scherera i Aberdeina przesunął się na szóste miejsce w stawce. Polak podjął dobre strategicznie decyzje i kiedy większość zawodników zjechała na pit lane, Kubica pozostał na torze. Jechał równo i z rozwagą, aby oszczędzać opony do samej mety. Polak wykorzystał problemy z oponami Habsburga i wyprzedzając go, przesunął się na 3. miejsce, którego do końca wyścigu już nie oddał.
Dla Roberta Kubicy to pierwsze podium w tym sezonie i w serii DTM. Dzięki 3. miejscu w belgijskim Zolder uzyskał 15 punktów, które na dwie rundy przed końcem zmagań w 2020 roku dopisuje do klasyfikacji generalnej, zajmując 16. pozycję.
Trzymamy kciuki za kolejne starty Roberta Kubicy.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zagłosuj w konkursie Best Cars 2021 i wygraj Subaru Forester

Zobacz także:

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA