Podolski wsiadł do Polo R WRC

Światowej klasy piłkarz Lukas Podolski zamienił koszulkę Arsenalu Londyn na kombinezon Volkswagen Motorsport.

Lukas Podolski w Volkswagen Polo R WRC
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 890 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas Rajdu Sardynii napastnik narodowej drużyny Niemiec Lukas Podolski spędził dzień z zespołem Volkswagen Motorsport. Miał okazję po raz pierwszy w życiu wcielić się w rolę pilota rajdowego, zajmując prawy fotel w Polo R WRC Jari-Mattiego Latvali. Duet Latvala/Podolski trzykrotnie pokonał 6- kilometrową, szutrową trasę w pobliżu Oristeo.

REKLAMA

Podolski nie kryje swojej fascynacji motorsportem. W wolnym czasie śledzi cykl WRC. Już cieszy się na Rajd Niemiec, którego start zaplanowano w rodzinnym mieście piłkarza – Kolonii (22-25 sierpnia 2013).

Lukas Podolski
piłkarz Arsenalu Londyn i reprezentant Niemiec

Kocham prędkość, dlatego wcale nie czułem strachu. Wręcz przeciwnie, roller coaster z Jari-Matti w Polo R WRC sprawił mi niesamowicie dużo przyjemności. To szaleństwo, co ci chłopcy muszą przejść! Trzęsie tobą jak w pralce, w prawo, lewo, w górę, w dół. Siedziałem już raz w bolidzie Formuły 1, ale to, jak kierowcy rajdowi panują nad samochodem, jest po prostu niewiarygodne. Także fakt, ile wkładają w to wysiłku fizycznego budzi mój szacunek. Jeśli chcesz startować w rajdzie, musisz mieć doskonałą kondycję. Po dwóch okrążeniach, przy tym upale w kabinie, byłem już zupełnie spocony. To absolutny sport wyczynowy, przed którym chylę czoła.

Tekst: Iwona Petryla
Zdjęcia: VW
amis

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA