Podstawowe Audi Q7 z nowym dieslem: 3.0 TDI i 218 KM

Audi wprowadziło do oferty nowy, podstawowy wariant silnikowy w modelu Q7. Wbrew dzisiejszej modzie, duża jednostka produkuje stosunkowo niewielką moc. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 312 500 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Z Ingolstadt płyną do nas ciekawe wieści. Pachnące jeszcze świeżością Audi Q7, które do tej pory dostępne było z dwiema jednostkami silnikowymi, właśnie wzbogaciło swoją paletę jednostek napędowych o kolejny motor. Jest nim 3-litrowy diesel o mocy 218 KM. Dla wszystkich zainteresowanych „Q-siódemką” z dieslem to świetna wiadomość – jest nadzwyczaj ekonomiczny i do tego najtańszy spośród dostępnych aktualnie wersji silnikowych!

REKLAMA

Jego pełna nazwa to Audi Q7 ultra 3.0 TDI. „Ultra” odnosi się tutaj nie do sportowych osiągów, lecz do świetnych wyników w  dziedzinie spalania i emisji spalin. Zgodnie z tym, co podaje producent, Q7 z nowym silnikiem ma „wypijać” średnio 5,5 l/100km! Mających na uwadze dobro naszej planety zadowoli pewnie dość niska emisja szkodliwego dwutlenku węgla na poziomie 144g na każde przejechane 100 km.

Myślicie pewnie, że w wielkim SUV-ie zrezygnowano z osiągów na rzecz niskiego spalania? Nic bardziej mylnego! Choć jego jednostka nie jest wyżyłowana, to 218-konny diesel ze swoimi momentem obrotowym wynoszącym 500 Nm rozpędzi flagowy model z rodziny „Q” do 100 km/h już w 7,1 s , a wskazówka prędkościomierza zatrzyma się na wartości 216 km/h. Może nie są to powalające osiągi, ale uważamy, że do codziennej jazdy wystarczą one w 100%.

Ceny Audi Q7 ultra 3.0 TDI na rynku niemieckim rozpoczynają się od ok. 242 tys. zł., czyli ponad 60 tys. zł. mniej niż mocniejszy, 272-konny diesel! Polski importer nie podał jeszcze cen nowej wersji Q7, ale mamy nadzieję, że tak korzystna różnica cen utrzyma się. Pierwsze egzemplarze mają trafić do salonów jeszcze we wrześniu tego roku. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA